Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek a fehér liszt és...

Szerintetek a fehér liszt és a cukor tényleg annyira egészségtelen?

Figyelt kérdés

Sokszor elterveztem már, hogy végleg lemondok róluk, de mindig megszegtem. Ennek egyrészt szerintem érzelmi okai vannak (Édesapám mindig hoz nekem kiflit, amit nincs szívem ott hagyni, mert ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ki tudja, meddig lesz még ilyen), másrészt sokszor tényleg nagyon megkívánom az ilyesmit. (Kiflin kívül más pékárut nem eszem, cukrot itthon készített süti formájában szoktam enni.)

Ti mit gondoltok? Milyen gyakran süttök, esztek fehér lisztes ételt?


2015. szept. 5. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem tartom őket jónak, szükségem sincs rájuk, nagyon könnyű volt hirtelen elhagynom őket, így ezt tettem.

Nem mondom, hogy extrém esetben nem eszem ilyesmit, de nagyon, nagyon kivételes dolog kell hozzá. Itthon persze nincs se normál cukor, se liszt.

2015. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem semmilyen kaja nem egészségtelen, ha nem zabálod kétpofára. Mindent eszek, mégis rengeteget fogytam.
2015. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon sok fehér kenyeret eszem, meg még egy csomó mindent, még sincs semmi bajom.
2015. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
0%
Mindkettőt eszem, de mértékkel. Inkább egyél cukrot, mint aszpartámot meg ócska édesítószereket. Ha sütsz valamit, akkor csinálhatod fele cukor, fele xilit és/vagy 2/3 fehérliszt, 1/3 teljeskiőrlésű liszt kombinációban. Így azért egészségesebb.
2015. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Én itthon csak teljes kiőrlésű és magliszteket tartok, valamit barna cukrot.


Cukorból eleve minimális mennyiség fogy (3-4 hónapra elég 1 kiló), lisztből se sokkal több.


Ha pékárút veszek - bár nem fogyaztok sokat - csak teljes kiőrlésűt.


A fehér cukor, fehér liszt bevitelem szerintem kimerül annyiban, amit a heti-2 heti éttermi étkezések alkalmával beviszek, ha éppen van benne olyasmi, de az sem mindig olyan.


Igen, úgy gondolom, hogy egészségtelen, és felesleges kockáztatni. Ráadásul egyáltalán nem pótolhatatlan ízben.

2015. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Valamennyi cukor mindenféleképpen kell, egyszerűen a metabolizmus része. Nem tonnaszámra kell falni, és fogat kell mosni, akkor nem lesz baj. Igazából az édesítőszaros iparnak szálka nagyon a szemében a cukor, ezért próbálják feltüntetni úgy mindenütt, mint a Sátán művét. Hogy az édesítő meg bélrákot okoz, az természetesen mindegy :D

A fehér lisztről sincs igazán negatív tapasztalatom. Nyilván kevésbé egészséges mint a teljes kiőrlésű,vagy a rozs, de démonizálni fölösleges.

2015. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6: Nemhogy a cukor, a szénhidrát sem esszenciális tápanyag. Ez egyszerű tény, a test elműködik nélküle... Attól még nem rossz, persze, én se mondanék le a szénhidrátról annyira sem, amennyire lehet.


Édesítőszert sem eszem, amióta elfogyott az eritritem, bár azt nem tartom nagyon rossznak.

2015. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálam itthon egyik sincs,kb.5 éve.Azért döntöttem így,mert mindig is voltak súlyproblémáim.Azóta nincsenek.Persze,ha vendégségben vagyok,ugyanúgy eszek,mert annyi nem árt.Én azért tartom egészségtelennek,mert sokkal többet eszik ezekből az ember.Finomítva vannak,amik hirtelen teltségérzetet okoznak,de nagyon hamar le is bomlanak,ezért sokkal hamarabb megéhezünk tőlük.Emiatt nassol sok ember két étkezés között.Ezzel szemben a teljes kiörlésű durvább szemű liszt,amibe a héjat is beleőrlik,sokkal lassabban szívódik fel,tovább tart a teltségérzet.Mivel a kalóriatartalmuk közel azonos,diéta alatt ezekből sem kell túlzásba esni.Én már alacsony szénhidráttartalmú liszteket használok.A cukortól nekem fáj a gyomrom,a fogaknak sem tesz jót,és rengeteg felesleges kalóriát vinnék be vele.A sima édesítő nullkalóriás.Persze mesterséges,egészségesnek sem lehet kinevezni,de a kávém,palacsintám,tortáim pont olyan ízűek lesznek tőle,mint a cukorral,felesleges kalóriák nélkül.Ez csak az én válaszom vokt a kérdesre,saját tapasztalatból.Szerintem mértékkel bármit lehet.
2015. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

"Nemhogy a cukor, a szénhidrát sem esszenciális tápanyag. Ez egyszerű tény, a test elműködik nélküle..."


Ti teljesen fordítva ültök a lovon. Igaz, a szervezet a szénhidrátot minden más makrotápanyagból elő tudja állítani. Ebből viszont nem arra kell következtetni, hogy a szénhidrátot kerülni kell, hanem arra, hogy a szénhidrát a legfontosabb tápanyag a szervezet működéséhez. Fehérje meg zsír nélkül ugyanis még elmuzsikál az emberi test egy ideig, szénhidrát nélkül viszont (pl. ha nincs ribóz az ATP előállításához) másodperceken belül holtan esel össze.


Azt, hogy mitől lenne ártalmas megenni azt a tápanyagot, amit különben az emberi szervezet kénytelen előállítani zsírból meg fehérjéből, továbbra sem bizonyította még be senki a világon.

2015. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9: Nem írtam, hogy kerülni kell a szénhidrátot, sőt direkt írtam, hogy nekem is fontos :) Mindössze nem esszenciális tápanyag, nulla bevitellel is működik a test. Mi ezzel a gond? Tény.

Az agy egy részének szüksége van glükózra, a többi részünknek nem feltétlenül, s a glükózhoz sem kell szénhidrátot enni.

Fehérjét és zsírt viszont muszáj ennünk, anélkül nem tudunk működni hosszútávon (fehérjénél már rövidebb távon is jön az izombontás).

Ettől még semmi gond azzal, ha valaki szénhidrátra alapoz, amennyiben neki az jólesik és egészségesen csinálja.

2015. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!