Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2 púpozott evőkanál zabhelyből...

2 púpozott evőkanál zabhelyből mennyi vízzel és hogy kell kását főzni?

Figyelt kérdés
még sosem csináltam
2016. jún. 6. 00:21
 1/10 A kérdező kommentje:
illetve még annyit hogy erre is érvényes lehet hogy egy púpozott kanál kb 20 gramm?
2016. jún. 6. 00:46
 2/10 anonim ***** válasza:
1 púpozott kanál kb valóban 20 gramm körül van, de ebből főzni nem érdemes, forralsz vizet és felöntöd vele bögrében, ízesíted és megvarod míg kihül, sztem fél deci elég lesz ha felveszi mind, akkor tölts utána egy keveset és tapasztald ki mennyire hígan szereted, 2 "főzés" után meg lesz kb..
2016. jún. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
En tejjel szoktam. Annyi tej kell, ami éppen csak ellepi. A zabpelyhet megszorom cukorral és fahéjjal. A tejet külön felforralom, raontom a zabpehelyre és lefedem. 5 perc múlva fogyasztható
2016. jún. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó bele az őrölt dió is!

Valóban nem szükséges főzni, érezni fogod, hogy x idő elteltével már megpuhult-e a zabpehely, vagy még hagyni kell egy kicsit

2016. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 rész zabpehelyhez 1 rész vizet és 1 rész tejet szoktam

Szóval kétszer annyi folyadék kell, mint amennyi a zabpehely.

2016. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell hozzá víz:)


Felöntöd 2-3x annyi forró mandula vagy mogyorótejjel, letakarod 10 percre és kész is.


Holland kakaóporral, mandulával, dióval, mogyoróval nagyon finom!

2016. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én kétszer annyi tejjel szoktam, mint zabbal. Bögrébe beleöntök valamennyi zabot, majd a bögrét kétszer addig töltöm valamilyen tejjel és mint a tejbegrízt, úgy készítem el. Bele mehet fahéj, kakaópor, édesítő.
2016. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon emberfüggő, nincs kőbe vésve, hogyan kell.

Alapvetően utálom a nyers zabot és a zabízt, így én agyonfőzöm (fél perc mikróban, miniadagban eszem). Olyan tízszeres mennyiségű vizet használok (amiből egy pici tuti elpárolog), de ebbe még jön kókuszreszelék is. Minimum annyi, mint zab, bár az még szörnyen zabízű, inkább 2-4-szeres, bár akkor a vizet is emelni kell egy kicsit, azt hiszem, nem szeretem sűrűn, épp csak ne legyen folyós (de akkor kap még kókuszlisztet, ami megissza). S kakaó vagy gyümölcsök.


A párom zabkásája: 130g zab, négyszerannyi víz, 50g darált kókuszreszelék, 50g mazsola, egy nagy alma.


Azért nyersen is működik, akár hideg kókusztejjel... A mennyiséget kitapasztalja az ember, vagy csak zuttyant egyet és jóaz, max. önt még bele valamelyikből. Ha nem számolnék kalóriát, tuti kizárólag az erre érzékeny sütik alkatrészeit mérném, a többi étel szemre, hangulatra menne. A zabkása szerintem nem érzékeny az arányokra.

S ki nyersen és magában eszi, ki csak beáztatja, ki agyonfőzi :) Vízzel, tejjel, mindkettővel, kókusztejjel, kókusz, dió, miegymás. Mákkal is remek, ha engem kérdezel, persze kókusz akkor is van benne. Ha kókusz és forró víz van jelen, nekem felesleges a kókusztejet beáldozni rá, hasonló ízű, csak tartalmasabb, sűrűbb a kókuszreszelékkel.

2016. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Zab alatt zabpelyhet értettem, itthoni egyszerűsített kifejezése, mást úgysem használunk zabból, csak pelyhet.
2016. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kölln instant zabpehely - franc se szórakozik főzőcskêzéssel melóban, vízforraló meg van. 50ghoz rakok kb 1 dl vizet.


De a mülleres instant reggelizőpehely is jó.

2016. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!