Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Más is ilyen rajtam kívül?

Más is ilyen rajtam kívül?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és elképesztően válogatós ételek terén, annyira hogy aggódok a saját egészségemért. Nagyon kevés zöldséget szeretek, csak a répát, a borsót, és néha a karalábét vagyok hajlandó megenni. Gyümölcsökből megeszem az epret, néha a banánt, ritkán almát, barackot... A sajtot, a paradicsomot, a paprikát egyáltalán nem szeretem... Ha reggelente belenézek a hűtőbe, hogy hátha van valami amit hajlandó vagyok lenyelni, soha semmi nem ragadja meg a tekintetem. Az édességből meg ezekből a szemetekből persze szinte bármi jöhet. Ráadásul még lusta is vagyok kenyeret meg kiflit kenni magamnak néha. Anyukám már szinte feladta hogy próbáljon megetetni velem valamit. Szerintem nagyon sok vitamin meg ásványi anyag hiányzik a szervezetemből. Tudom hogy ez így nem maradhat, de egyszerűen nem vagyok képes sonkás kenyeret paradicsomot enni reggelire. Van hogy próbálom lenyomni a torkomon a paprikát, de nem működik hosszú távon. Kérlek adjatok tanácsokat! Nem is ismerek sok ételfélét, csak a legalapabbakat.

2016. jún. 26. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel èn is így vagyok... Èn semmilyen főzelèket nem szeretek,husokbol is csak csirkemell filè, leveseket ritkán eszem meg. Lehet hogy hülyeeèget írpl,de szerintem ahogy növünk úgy változik az ízlèsünk is
2016. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem azt kell erőltetni, amiről tudod, hogy nem szereted, pl. paradicsom. Ha nem ki kell próbálni mindenfélét, hátha van, ami megtetszik.

Pl. reggeli nagyon jó reggeli a zabkása, amiben semmi zöldség nincs :) Szóval talán ízlene is.

Talán az a gond, hogy nem túl sok ételt ismersz. Én is azóta eszem változatosabban, amióta eljöttem otthonról. Otthon nagyon válogatós voltam, mert sokszor olyan volt, amiket én nem szerettem. És nem is volt számomra elég változatos. Én szeretem a különleges ételeket, olyanokat főzök, amiket otthon sose csináltak.

2016. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14 évesen én is ilyen voltam. Egy közelharc volt egész gyerekkoromban az evésem, semmilyen főzeléket, semmilyen levesben főtt zöldséget nem ettem meg. Viszont ettem fáról cseresznyét, a kertből málnát, ribizlit. A paradicsomot és a paprikát mindig szerettem. Ja, és bár nem voltam hajlandó semmilyen főtt zöldséget megenni, de főzés közben szívesen elrágcsáltam egy répát, karalábét, vagy kidobásra ítélt káposzta torzsát. Kár, hogy a szüleim szerint az nem volt elég, mert "főtt ételre van szüksége a szervezetnek". Végül valahogy csak sikerült egészségesen felnőnöm. Sokat változott az ízlésem, és a főzelékeket ma sem eszem meg, de imádom a zöldség rakottasokat, az egzotikus ételeket (kínai, indiai) rengeteg zöldséggel, a salátákat.

Így utólag visszagondolva, az egész gyerekkori válogatósságom nem volt más, mint ellenállás a szüleim erőszakossága miatt, de ez már egy másik kategória körébe tartozik.

2016. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A bogyós gyümölcsöket én is szeretem :) Levesekből a húslevest nagyon, de zöldséglevesből csak keveset. A zabkását ki fogom próbálni, köszönöm :)
2016. jún. 26. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Ne egyél 1-2 napig, és ne félj még a paprika szárát is megfogod enni.
2016. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Reggelire pl.müzli gyümölcsjoghurban,vagy sima joghurtban

Vagy tejjel,

Kefir

Péksütikből is van,ami zöldséggel töltött

Tojás: főzve,vagy sütve szendvicsben

Padlizsánkrém

Egyebekben:

Rántott zöldségek(cukkini,brokkoli,karfiol,gomba,tök, padlizsán)

Saláták

2016. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress neten vagy szakácskönyvekben recepteken, amiket szívesen ennél és mutasd meg anyukádnak, hogy azokat készítse el.
2016. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsót kigegészítem: vagy készítsd el te magad, kisérletezz, de tűz mellett vsak szülői felügyelettel, feltéve hogy nem vagy egy konyhatündér,
2016. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!