Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen olyan összetevőt...

Milyen olyan összetevőt tartalmaz az icetea, amire allergiás lehetek?

Figyelt kérdés
Nekem fogalmam sincs róla. Hogyha ilyet iszok (pl. Nestea-t) megy tőle a hasam és hányok. Nem tudom, hogy van-e hozzá valami köze, de lisztérzékeny vagyok (és azóta, amióta az vagyok, vagyok rosszul az icetea-tól is). Előre is köszönöm a NORMÁLIS tippeket, válaszokat!

2016. júl. 5. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ice tea? Mindegyik?

Az összetevők között fel kell sorolni és meg kell jelölni az allergén anyagokat, ha jól tudom. Megnézted?


Még a cukorra tudok tippelni. Talán túl édes neked. (Nekem például az.)

2016. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha tea granulátumból készül az ice tea tartalmazhat glutént nyomokba.. Általában ezek a teák fűszeresek is fahéj vagy bármelyik más fűszer lehet.. Nézd meg meg az össze tevőket az üvegen..
2016. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, mindegyik icetea. De nem a cukor az.....

Már többször is elolvastam az összetevőket több féle icetea-n is, és nincsenek feltüntetve az allergének.

2016. júl. 5. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nem allergia, hanem pl az édesítöszer vagy egyéb adalék az, amire TE túlérzéken vagy.
2016. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az meglehet.......De rá van írva (Nestea-re), hogy tartósítószer- és mesterséges színezék mentes. De lehet, hogy még sem.
2016. júl. 5. 20:38
 6/7 A kérdező kommentje:
De pontosan melyik adalékanyag lehet az? Valami tipp?
2016. júl. 5. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek perubalzsam allergiája van, kerülendő: "ÉLELMISZEREK, amelyek vaníliát, fahéjat tartalmaznak (krémes lepény, csokoládék, üdítő italok, cola). Majoránna, bors, curry, ketchup, fahéj, méz, karamell, szegfűszeg citrusfélék (citrom, narancs), citrusfélék héját tartalmazó termékek, konzervipari termékek / befőttek, lekvárok/, cukorkák, szörp, rágógumi, köhögés elleni cukorkák, Ízesített-fűszeres italok (pl. narancs és citrom üdítők, vermut) és -szószok (pl. chilli), illatosított teák, fagylaltok, májkrém, dohány."

Ő semmilyen ízesített, és tartósított (ebben az esetben ez konzerváltat jelent) üdítőt nem tud inni, mert perceken belül tünetei lesznek tőle.

2016. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!