Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Budapesten hol lehet venni...

Budapesten hol lehet venni ehető rovarokat?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Ingyen nem jó ? Bármely lakótelepen összeszedhetők a csótányok, a hegyvidéki rétek meg tele vannak bio étrenden felnőtt rovarokkal.
2016. júl. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Culinarisban és társaiban van 5 ezer forintért kb 5 dekás (!) csomagban szöcske és valamilyen lisztkukac szerűség :d

Tehát nem elég ha hülye vagy, még gazdagnak is kell lenni hozzá.

2016. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Réteken fogdoss össze szöcskéket, zacskózd be, aztán otthon mehet a lakoma! Éééés... ingyen volt, na mit szólsz?
2016. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Amikor én meg akartam kóstolni a rovarokat, simán állatkereskedésben vettem sáskát, tücsköt, lisztkukacot.

Otthon szellőzőnyílásokkal ellátott műanyag doboz aljára tiszta, étkezési zabkorpát tettem, egy kis műanyag alátétbe almaszeleteket, és ebben tartottam őket 2 napig. (Lisztkukacnál simán a korpába tettem az almát, mert azon nem másznak be a tálba.)

Azért, hogy ha esetleg az állatosnál valami nem tiszta ennivalót kaptak, az kitisztuljon a szervezetükből.

Ezután még egy napig tiszta műanyag edényben tartottam őket, hogy a belük kiürüljön.

Utána kis dobozban a hűtőbe beraktam őket, itt lelassultak, mintha közeledne a tél. Utána pár óra múlva, amikor már alig voltak maguknál, beraktam őket a fagyasztóba, ahol elpusztultak.

Szerintem pl. élve megsütni őket borzalmas dolog és állatkínzás. Így viszont nem szenvedtek.

2016. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4-es!

És semmi ízesítés, esetleg egy kis citromlé, mint az osztrigára, vagy egy kis zöld sali hozzá, vagy egy jó adag húsos palacsintát készíteni belőlük??

Semmi, csak úgy natúr képes voltál megenni??

2016. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, dehogy. Ez csak az alapanyag. Nem úgy ettem meg, hogy kivettem a fagyasztóból aztán hajrá. Csináltam belőlük rendesen kajákat.

De a kérdező csak annyit kérdezett, hogy hol/hogyan lehet beszerezni étkezési célból a rovarokat. Receptje, gondolom, már van hozzájuk...

2016. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!