Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ezeket hány órakor kell...

Ezeket hány órakor kell elfogyasztani?

Figyelt kérdés
Szeretném betartani ezt a rendet hogy mikor kell enni a REGGELI. TIZORAI. EBÉD. UZSONNA. VACSORA.

#reggeli #egbiészséges.
2016. júl. 24. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Reggeli 8-10

Ebéd 12-14

Vacsora 18-20


A tízórai és az uzsonna _szerintem_ csak óvodán és iskolán belül értelmezhető műfajok, felnőttekre nem vonatkoznak.

2016. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Meg ugye vagyunk mink is, a diabéteszesek. Csókótatunk!


Nekünk: 6, 9, 12, 15, 18, 21(ez a "pótvacsora", ilyen dedósoknak az is van!)

2016. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
@1: Az utolsó mondattal nem feltétlenül értek egyet. Pl ha valaki reggel 8-ra megy dolgozni az 7 körül reggelizik, ha ebédelni csak 14 körül tud akkor van létjogosultsága a tízórainak. Ugyanígy az uzsonna is (vagy angoloknál az ötórai tea).
2016. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Attól függ, hogy mikor kelsz fel és mikor fekszel le. Az alapján oszd be, kb. egyenlő intervallumokra.

Nálam pl. így van. 7-kor kelek.

1. étkezés 8

2. étkezés 12

3. étkezés 16

4. étkezés 19

2016. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem dolgozok pici baba miatt sokszor kelek fel. Csak érdeklődtem mikor erdemes ezeket tartani ha már nagyobb lesz
2016. júl. 24. 16:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy mikor kell, ez esetfüggő. Ha pl. szegény gyereknek nulladik órája van egy másik városban, akkor 6 előtt kell reggeliznie, amennyiben otthon akar enni (mennyire utáltam az egészet... nem vagyok reggeli típus). De aki 9-kor kel, az nyilván nem tud annál korábban reggelizni.

Az ebéd kinek délben, kinek 3-kor van, elfoglaltságai vagy éhsége miatt.


Mi a párommal a lehető legrosszabbak vagyunk, mert mi inkább az alapján nevezzük el az étkezést, hogy hanyadik étkezése a napnak. Ő néha délután 2-kor vacsorázik, én pedig egy időben 11-kor reggeliztem. Ma már nem reggelizek, a 2-3 órai első étkezésemet mégiscsak ebédnek nevezem, főleg, hogy megegyezik a párom ebédjével.


Ezt csak érdekességként írtam, a kérdés itt az, hogy hogyan alakítsa ki valaki a gyermeke étkezését. De itt is számítanak a körülmények. Biztos vagyok benne, hogy nem minden gyerek ugyanakkor eszik utoljára. Jó esetben akkor vacsorázik, amikor az neki megfelel.

Az ebéd régen sokaknál délben volt, de manapság sokkal később indul az átlagember napja, s eléggé asszimmetikus lenne 8 után reggelizni, délben ebédelni s mondjuk túlóra vagy munka utáni csevej után hazaesve 7-9-kor vacsorázni... Bár biztos van, akinek ez is fekszik.

2016. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggelit érdemes az ébredést követő 1 órában, tegyük fel, hétkor kel, nyolcra legalább üljön az asztalnál (jó az anyagcserének, de kisgyereknél szerintem ha nem esik jól neki, ne erőltesd). Tízórai olyan 10 körül, ebéd az ahogy készen van, 12-14 óra között valamikor. Az uzsonna az az ebédtől függ, ha kiadós volt, akkor lehet később éhezik meg a gyerkőc, vagy egyáltalán nem. Ha kettőkor már éhes egy deles ebéd után,akkor kettőkor, de egyébként 3-4 körül, a vacsora meg 6 óra környékén.


Nem kell ragaszkodni hozzá persze, de szerintem jó, ha egy rendszerhez hozzászokik, az iskolában is könnyebb lesz neki, ha reggel eszik, visz egy kis elemózsiát, dél körül elviszik őket enni, majd amikor hazahozod délután kap valami kis finomságot, aztán este a vacsorát.

2016. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szerintem:

reggeli attól függ mikor kelsz suliba, munkába, de 6-10

tízórai 11-12

ebéd 1-2:30

uzsonna 4-6

vacsi 7-8

2016. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!