Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bevettem 2db 200mg-s tablettát...

Bevettem 2db 200mg-s tablettát egyszerre. Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
2016. aug. 6. 17:39
 1/7 anonim válasza:
100%

200 mg micsoda? Vagy ezt nekünk kell kitalálni?

C-vitamin? Kipisiled a felesleget.

Cián? Meghalsz tőle.

2016. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nurofen a neve
2016. aug. 6. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem kötöttél ki a sürgősségin. Nagy butaság volt 2 darabot bevenni.Olvasd el a betegtájékoztatót, aztán megtudod mi lehetett volna a túladagolástól...
2016. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dr. Kovács János Fer válasza:
100%
A Nurofen hatóanyaga ibuprofen. Ebből létezik 800 mg-os tabletta is egyéb néven, - többen vettek már be ilyet és életben maradtak. Úgyhogy a 400 mg-mal semmi baj sincs, feltéve, hogy nem vagy csecsemő méretű...
2016. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 popeszku válasza:
Nagyon fájt a fogam,hétvége volt,a fogorvos meg nem ért rá.Bevettem 2 Codamin P-t és ráküldtem fél liter vodkát.Fél napra kiütött,viszont elmúlt a fogfájásom is.Következő héten azért voltam a fogásznál,aki nem értett egyet a módszerrel,dehát szükség törvényt bont.Lényeg,hogy nem haltam bele(500 mg*2)de nem ajánlom.
2016. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jézusom, te tényleg hazárdíroztál...!
2016. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem szövegelek neked semmit, inkább csak idézek:


"- Ha az orvos másképpen nem rendeli, a készítmény ajánlott adagja felnőttek számára:

- kezdő adagként 2 bevont tablettát kell kevés vízzel bevenni. Szükség esetén további 1 vagy 2 bevont tabletta hasonló módon, 4 óránként bevehető.

- A maximális napi adag 6 bevont tabletta, ami 1200 mg ibuprofénnek felel meg; ennél többet bevenni nem szabad!


A Nurofen 200 mg bevont tablettához hasonló készítmények alkalmazása során kismértékben fokozódhat a szívinfarktus ("miokardiális infarktus") vagy a sztrók ("agyi érkatasztrófa") kialakulásának kockázata, különösen nagyobb adagok hosszabb ideig történő alkalmazása esetén. Ne lépje túl a javasolt adagot és a 3 napos kezelési időtartamot."


MENJ EL A FOGORVOSHOZ!

2016. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!