Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a fehérjekészí...

Miért nem lehet a fehérjekészítményeket zsírszegény tejjel meginni?

Figyelt kérdés
Mennyiben befolyásolja, ha nem zsírmentes tejjel iszom?
2011. jún. 5. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bármi ilyesmit csak vízzel.

A tejben van valami anyag, ami gátolja a felszívódását.

2011. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gondolom a tejsavó, szója, stb. fehérjékre gondolsz. Ki mondta, hogy nem lehet tejjel inni?


Én is mindig zsírmentes tejjel iszom, pedig igen sok ideje foglalkozom edzéssel. Annyiban befolyásolja a dolgokat, hogy a tej extra kalóriát jelent (zsírmentes esetén +30kcal/dl), ugyanakkor némi extra fehérjét is (3g/dl, ami nem sok).


Hacsak nem testépítő versenyre készülsz, akkor teljesen mindegy.

2011. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"A tejben van valami anyag, ami gátolja a felszívódását."


Ne vedd sértésnek, de ez városi legenda kategória.


Ebből áll a tej:

- Tejfehérje (kazein és savófehérjék)

- Tejcukor (laktóz)

- Zsír

- Vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, B6, B12)

2011. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem veszem sértésnek, nem tudtam mi van mögötte, igaz-e vagy sem. :)


Én vízzel iszom, leginkább azért, mert 22 éves korom óta elkezdtem kevésbé tolerálni a tejet, egyre többször megy tőle a hasam. Pedig nagyon szerettem, 20-21 évesen napi 3 litert ittam nyáron.

2011. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nos, az a helyzet, hogy azóta voltam BioTech-es boltban, és megkérdeztem az eladókat (akiknek elvileg érteniük kell hozzá). Azt mondták, hogy zsírmentes tejjel simán, 1,5-össel simán, de magasabb zsírszázalékú tejjel ne vegyem. Én ennek marhára örülök, mert zsírmentes tejet nem kapni csak Cora vagy Tesco áruházakban, amihez kocsiba kell ülni, és még drágább is, ez nem is gond néha, viszont ezt nem lehet bepájzolni rengeteget mert romlandó. Amúgy nem ez a lényeg.


A lényeg az, hogy városi legenda kategória vagy sem, még mindig nem tudom biztosan, mert van aki ezt mondja, van aki azt... Egyébként Brutal Muscle ON fehérjéről van szó (egy extra kérdés: elég jó ez a fehérje, vagy van jobb?)

2011. jún. 6. 23:37
 6/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul ma 3 órát google-ztam, fórumoztam, kutattam-kerestem, és nem találtam mást, csak a megoszló véleményt: van aki azt mondta, van aki ezt. Már kezdek skizofrén lenni én is. Szóval akkor most WTF?!

Valaki legyen oly szíves és magyarázza meg, ha befolyásolja a felszívódást, akkor miért befolyásolja és hogyan. Ha meg nem, akkor miért nem. Nem akarom elbaszni a fehérje hatását, inkább hányok 4x, de azt se szeretném, ha megoldható.

2011. jún. 6. 23:40
 7/12 anonim ***** válasza:

"Én ennek marhára örülök, mert zsírmentes tejet nem kapni csak Cora vagy Tesco áruházakban, amihez kocsiba kell ülni, és még drágább is, ez nem is gond néha, viszont ezt nem lehet bepájzolni rengeteget mert romlandó."


Ha pesti vagy, a budaörsi Tesco-ban lehet kapni 0,5%-os tejet 190Ft körül. Én 2x12-öt szoktam bespejzolni, az elég durván egy hónapig.


"Egyébként Brutal Muscle ON fehérjéről van szó."


Az egy jó fehérje, ha most kezded az edzést kicsit talán túl jó is. Ugyanakkor természetesen mindig van jobb. Az Optimum Nutrition termékei a legjobbak (sajnos piszok drágák is). [link]


"Ráadásul ma 3 órát google-ztam, fórumoztam, kutattam-kerestem, és nem találtam mást, csak a megoszló véleményt: van aki azt mondta, van aki ezt. Már kezdek skizofrén lenni én is. Szóval akkor most WTF?! "


Nézd, nincs olyan anyag a tejben ami igazolná, hogy gátolja a felszívódást. Mindig tejjel ittam a fehérjét, és elég nagyra nőttem (110kg). Azoknál jelenthet gondot, akiknek az extra kalória-bevitel számít (profi testépítők) ill. akiknek nem bírja a tejet a gyomra (laktóz érzékenység v. tejfehérje allergia).


Ha kihányod amit megeszel, akkor semmi értelme fehérjét enni. Eleve ne a fehérjétől várd a csodát, az csak egy étel, olyan mint a zsírszegény túró v. a csirkemell. Ha rendben van az étrended és az edzésterved akkor igazából szinte teljesen mindegy, hogy milyen fehérjét eszel.

2011. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott viszont valami.


Tömegnövelőt (!) ne igyál tejjel. Szerintem ebből származik a fehérjés tévhit, hogy sokan összekeverik a fehérjét és a tömegnövelőt.


A kreatin (a tömegnövelő egyik alkotója) nem oldódik tejben.

2011. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na végre egy tényleg hasznos, jól megfogalmazott tanács. Nagyon hálás vagyok érte, köszönöm.


Egyébként, a dobozra 300ml folyadékkal tanácsolt bevenni, nos azt hittem én kis buta, hogy kevesebbel nem megfelelően szívódik, vagy valami ilyesmi. Olvastam, olvastam, és találtam rengeteg embert aki másképp szedi meg nem érdekli őket. Én is kevesebb vízzel próbáltam ma, tökéletesen feloldódott még, az íze koncentráltabb lett... mit ne mondjak, így igazi "jutalom falat" lett az edzések után, és előtt is. Imádom. Ettől függetlenül persze tejjel sem lesz hátránya bevenni, mindenképp köszönöm a segítséget.


Az Optimum Nutrition 100% Whey Protein ugyan olyan árban van, mint a Brutal Muscle ON, és ahogy olvasgattam az adatokat, talán cifrábban fogalmaznak, talán jobb is. Szerinted megéri váltanom (majd ha elfogyott az 908 grammos és a 2270 grammos)?


Egyébként minőségi izmokat akarok, amik nem lohadnak, esnek össze később. Kreatint és tömegnövelőt nem fogok szedni (a tömegnövelő szénhidrát mennyiségét úgy is be lehet vinni ha eszünk szerintem, ráadásul nem vagyok összeszakadva, éppen most fogytam le mondhatni majdnem "sovánnyá", de van még egy kis zsír az hasizmokon, és a combon is; mondhatni teljesen átlagos egészséges vagyok, viszont tudom magamról hogy hízékony), szóval van még valami, amit esetleg ajánlani tudnál /tudnátok, hogy mit szedjek a fehérje és a vitaminok mellé?

2011. jún. 7. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én is kevesebb vízzel próbáltam ma, tökéletesen feloldódott még, az íze koncentráltabb lett... mit ne mondjak, így igazi "jutalom falat" lett az edzések után, és előtt is. "


Az teljesen rendben van, ha kevesebb vízzel/tejjel iszod meg a fehérjét, mint amennyit előírnak. Viszont, arra figyelj, hogy amikor fehérjét fogyasztasz (eleve ez edzés mellett baromi fontos) 2-3 liter vizet megigyál naponta. A megnövekedett fehérjebevitel a veséket megterheli rendesen, ha rendszeresen nem iszol eleget, néhány év alatt vesekövet kaphatsz.


"Az Optimum Nutrition 100% Whey Protein ugyan olyan árban van, mint a Brutal Muscle ON, és ahogy olvasgattam az adatokat, talán cifrábban fogalmaznak, talán jobb is. Szerinted megéri váltanom (majd ha elfogyott az 908 grammos és a 2270 grammos)? "


Igazából mindegy. Szerintem érdemes többféle fehérjét végigpróbálni, és amelyik a legjobban bejön azt venni. Az ON Whey prémium kategóriás fehérje, nem biztos, hogy megéri kapásból azzal kezdeni. Bőven elég kezdéshez egy Scitec Whey Pro, nem dobsz ki egy csomó pénzt feleslegesen.


"szóval van még valami, amit esetleg ajánlani tudnál /tudnátok, hogy mit szedjek a fehérje és a vitaminok mellé?"


Én a legtöbb ilyen teljesítményfokozó port egyszerű parasztvakításnak tartom.


Ellenben a fehérje és a vitamin alap, vitaminból érdemes valami sportolóknak készült csomagot szedni (pl. [link] ). Ez tartalmaz halolajat is, ami szintén hasznos.


Erősen ajánlott még valami ízületvédő/kopásgátló készítmény, saját tapasztalat alapján (2-3 év után elkezdett ropogni a térdem, azóta se tökéletes). A Joint Health megteszi.


Kb. ennyi, remélem segítettem!

2011. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!