Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van közöttetek dietetikus?

Szilvia07 kérdése:

Van közöttetek dietetikus?

Figyelt kérdés
Gyermekotthonban dolgozom. Napi 5x-i étkezést kell biztosítani a gyerekeknek. Az ebédről nem kell gondoskodnom, azt biztosítja az intézmény a hét minden napján. Viszont a reggeli, tízórai, uzsonna, vacsora elkészítése az én reszortom. Kérdésem az lenne, hogy a napi egyszeri főtt étel biztosítása kötelező, a maradék 4 étkezés lehet hideg étel?

2016. aug. 21. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok dietetikus és remélem nem baj, hogy válaszolok, de persze, hogy lehet.


A maradék étkezések összetétele attól függ, milyen az ebéd. Ha jó minőségű, bőséges ebédet adnak, az teljesen más,mintha mondjuk a szokásos menzás bő vizes-lisztes főzelék jár mócsingos szója-húsdarálékfasírttal. Mert az utóbbi esetben a többi étkezésből kellene kihozni, hogy a gyerekek minden szükséges tápanyaghoz hozzájussanak.


A tízórai és az uzsonna a legideálisabb, ha pl. friss gyümölcs, natúr joghurt, olajos magvak, esetleg zabkeksz, zöldsaláta felváltva, esetleg zabkása, natúr joghurt+magvas-aszalt gyümölcsös műzli is belefér.


Reggeli, vacsora pl. főtt tojás, teljes kiőrlésű vagy magvas, rozskenyér, vaj/zöldségkrém (avokádó,padlizsán stb.ha van lehetőség készíteni)/túrókrém/humusz, friss zöldségek, JÓ minőségű felvágott, sajt, saláta

2016. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem baj! Sőt, nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Meríteni fogok belőle ötletet! Még egyszer hálás köszönet!!!!!
2016. aug. 21. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért a te feladatod ez. Nincs élelmezésvezető?!

Azért elég szigorú szabályoknak kell megfelelni:

[link]

Az 1. sz. melléklet tartalmazza a napi adagokat, a többi az egyéb betartandőó előírásokat.

Ráadásul kellene lennie Élelmezési Szabályzatnak is, vezetendő nyilvántartásokkal, és minden leszbályozott kérdéssel együtt.

2016. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs élelmezésvezető. Mint megtudtam, az csak bizonyos létszám felett kötelező.. Szóval nálunk nincs.. De google a barátom, majd megoldom.. :)
2016. aug. 22. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendben. Szorítok :)
2016. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!