Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hal miért nem hús?

A hal miért nem hús?

Figyelt kérdés
A halak a rendszertan szerint az állatok országába, a gerincesek törzsébe és a halak osztályába helyezkednek el. (hogy most a porcos halakéba, vagy a csontos halakéba, az legyen mindegy). Akkor a hal miért nem hús? Ez nem csak valami vallási kérdés, hogy azért böjt idején is lehessen húst enni "büntetlenül"? Ezt a kérdést egy vita indtónak szánom, várom a véleményeket!
2010. ápr. 21. 09:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne lenne hús? Az.


De ez:

"Kitölti a nagy izmok és a csontok (szálkák) közti helyet, védi a szerveket.Hát mi a hús feladata?"

Csak szólok, hogy amit általában "húsként" enni szoktunk, az izomzat. A nem klopfolt, darált, stb., hanem eredeti formában megsütött/főzött húsokat szét lehet szedni ilyen szálakra. Na azok az izom rostok.

2010. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"Kitölti a nagy izmok és a csontok (szálkák) közti helyet"


az izom maga a hús, az nem egy valami, hanem harántcsíkolt izomszövet.



09:41-nek


Nem kötekedésből, pusztán érdekességből kérdezem, akkor pl hüllők (teknős, kígyó stb) húsát is ehetem böjt alatt? Mert azok sem melegvérűek? Meg kétéltűekét is, békát mondjuk? Meg kagyló, polip, csiga ilyesmit is?


Utolsónak:


De igenis mondják, hogy a hal nem hús, mert legtöbben úgy mondják: "húst nem eszek, de halat igen" ezt nem lehet máshogy értelmezni.

2010. ápr. 21. 10:34
 13/26 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszom 10:05-nek szól.
2010. ápr. 21. 10:35
 14/26 anonim ***** válasza:

"De igenis mondják, hogy a hal nem hús, mert legtöbben úgy mondják: "húst nem eszek, de halat igen" ezt nem lehet máshogy értelmezni."


Naa szerintem ezzel pont azt mondják, hogy a hal hús, de a húsok közül ez az amit megesznek.....szal szerintem ponthogy nem úgy lehet értelmezni ahogy Te gondolod.

2010. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
nagy izmokat írtam direkt. A szemmozgató izmod is hús ezek szerint? A hús 70%ban szerintem is izom, ebben igazad van, de ezek kis izomrostok, nem a csontokat mozgatók.
2010. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"nagy izmokat írtam direkt. A szemmozgató izmod is hús ezek szerint? A hús 70%ban szerintem is izom, ebben igazad van, de ezek kis izomrostok, nem a csontokat mozgatók."


A nagy izmok nem a szemmozgató izmok, hanem a combizom például, ami a csontot mozgatja. Kis izomrostokból épülnek fel mindnyájan. sőőőt sejtekből...

és ezek a angy izmok a húsok.

2010. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
szerintem azt, hogy böjt alatt mit ehetsz meg mit nem, azt a papoddal/lelkészeddel/rabbiddal beszéld meg ;)
2010. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a hal hús. Nem tudom, hogy böjt alatt miért lehet enni, de akkor is hús. Végülis az ugyanúgy egy állat húsa, mint a csirkehús.
2010. ápr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
melegvérű állatok húsát nem lehet enni böjtkor...a hal hidegvérű
2010. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

De bizony hogy szabad halat enni, még a legvallásosabb katolikus is halat eszik pénteken, mert hogy az "nem hús"!

Nem a fenét... Csak valamit ki kellett ugye találni!

Franciaországban még ma is sokszor halat (is) adnak a kantinban, hogy a "hívők"-nek ne kelljen ilyen szörnyűséget gyónniok vasárnap...

Micsoda képmutatás!

És ha hiszitek, ha nem, a vegetáriánusok nagyrésze is megeszi a halat!

2010. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!