Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A hal miért nem hús?

A hal miért nem hús?

Figyelt kérdés
A halak a rendszertan szerint az állatok országába, a gerincesek törzsébe és a halak osztályába helyezkednek el. (hogy most a porcos halakéba, vagy a csontos halakéba, az legyen mindegy). Akkor a hal miért nem hús? Ez nem csak valami vallási kérdés, hogy azért böjt idején is lehessen húst enni "büntetlenül"? Ezt a kérdést egy vita indtónak szánom, várom a véleményeket!
2010. ápr. 21. 09:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%

én úgy tudom, hogy böjt idején nem szabad enni halat sem, merthogy az is hús.

ha nem hús, akkor mi? zöldség?:)

2010. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
jaja ezt nem értem én sem! de állandóan azt hallom h a hal nem hús. hát akkor meg mi a tököm? ezért vagyok kiváncsi ezen elmélet támogatóinak a véleményére.
2010. ápr. 21. 09:36
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés!!!!Ezen én is ki szoktam akadni.Főleg amikor a sok okos "celeb" mondja, hogy én nem eszek húst hanem csak halat.De a legjobb amikor nem eszik húst csak halat meg pulyka meg csirke mellet.A hülyeség határtalan!!!!!
2010. ápr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
1. válaszoló vagyok. lehet azért mondják, mert fehérje. de attól még hús. csak sovány hús.
2010. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A zsidó vallás szerint a hal nem hús, hanem párve, azaz páros étel, fogyasztható együtt tejes ételekkel és zsíros(hús) ételekkel is.


A böjt szempontjból azért megengedett, mert nem melegvérű állat. Attól függetlenül a hal bizony hús. Mi más lenne?

2010. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
hogy a fenébe ne lenne hús? minden hús más. Más a kacsáé, a libáé, a sertésé, a halé. Kitölti a nagy izmok és a csontok (szálkák) közti helyet, védi a szerveket.Hát mi a hús feladata?
2010. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"1. válaszoló vagyok. lehet azért mondják, mert fehérje. de attól még hús. csak sovány hús."


A többi hús is fehérje...


"A hal azért engedélyezett, mert könnyű a húsa, nem rostos, és könnyen hozzáférhető."


forrás: [link]

2010. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
33%

"Teljes értékű és könnyen emészthető, magas fehérjetartalma (fajtától függően 15-20 százalék), illetve különleges zsírtartalma van. A halhúsban található zsiradék (1-7 százalék) - a halolaj - a többi állati eredetű zsíroktól eltérően telítetlen zsírsavakban gazdag. Esszenciális zsírsavjai fontos élettani és védő szerepet töltenek be (a magzati életben például az agy és a szem ideghártyájának fejlődésében, később az érelmeszesedés, a daganatos megbetegedések kivédésében és így tovább). Gazdag ásványi anyagokban (vas, cink, szelén, jód, foszfor) és egyes vitaminokban (A, D, B1, B2, B12)."


Talán azért tartozik külön kategóriába, mert annyira egészséges hogy ez a többi hústól merőben eltér.

2010. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%
A hal hús és kész! (Döglött állatból "lesz", nem?) Sőt, sok receptben így is szerepel, hogy halhús kell az ételhez. Minden más vélemény képmutatás. Ha megfordítom a kérdést és azt állítom, hogy a hal nem hús, akkor meg mi? Hungarocell? XD
2010. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Igen a hal hús.


De engedélyezett a böjtben..senki nem mondta hogy nem hús....

2010. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!