Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Használt olajjal mit szoktatok...

Használt olajjal mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 3. 16:36
 1/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Kannába összegyűjtöm, majd ha teli lesz a legközelebbi mol kútnál leadom.

Sajnos Magyarországon még csak papolnak arról, mennyire nem jó lefolyóba gurítani a használt olajat, de igazán kiépített gyűjtőrendszer még nincs. (mint a szelektív esetében)

Nálunk egy kanna 1 l és kb. fél év alatt termelünk ennyi mennyiséget (ritkán sütök bő olajba süthető dolgokat). Szóval nekünk ez a rendszer teljesen vállalható.

2016. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk igazából nincsen, mert serpenyőben is max. egy evőkanál olajban sütünk, de inkább sütőben, olaj nélkül. Ez jóval környezetbarátabb és egészségesebb így.
2016. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. kéthetente jár a gyűjtőautó, zenél és be is mondja, ott le lehet adni.
2016. szept. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Én egyik másik kollégámnak szoktam odaadni, ha összegyűlik valamennyi belőle. Ők pedig fűrészporral összekeverve fűtőtéglákat préselnek, amit aztán télen eltüzelnek .
2016. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Én üvegben gyűjtöm, aztán leadom valahol.

De nincs sok. Évi 2-3 üveg max. Mármint befőttes üveg.

2016. szept. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bp.-en nem minden MOL-kút veszi át, érdemes előre megkérdezni, de a neten is fent lehet.
2016. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha üvegbe összegyűjtöd, le tudod adni mol kutakon, néha hirdetik, hogy az első leadásnál gyűjtőkannát adnak.
2016. szept. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szépen átszűröd akár régi dízel autókba bele is lehet önteni, bár nem jövedéki termék, de ha az Osztrák határ közelében laksz, akkor átmész és tankolsz bio dízelt, és az ott kapott számlával tudod igazolni, hogy miért ereget sült krumpli szagot az autód! Egyébként még az újabb dízeleknek is jót tesz az étolaj, mert jobb az égése mint a gázolajé. De ezekbe a nagynyomású motorokba ahol 1600 báron fecskendezik be az üzemanyagot, oda használt étolajat nem szabad beleönteni, mert annyira nem tudod leszűrni, mint amennyire kell. De ha új olaj van kéznél és van számlád bio dízelről akkor nyugodtan mehet a tankba. Egyébként nagyon érdekes, hogy amikor erre rájöttek akkor azonnal emelték az étolaj árát 100-120 forinttal. De mégsem jövedéki adó lett belőle. Csak felhozták az árát a gázolaj árához. Pedig tényleg jót tesz a motornak, mint télen 3 liter benzin egy tank gázolajhoz. Sokkal könnyebben indul minden dízel autó.
2016. szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lewega ***** válasza:
Én ritkán sütök sült krumplit, vagy rántott húst, így az első használat után átszűröm, és azzal főzök pl. pörköltet. Egyszeri sütés után még nem alakulnak ki benne káros anyagok.
2016. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vendéglősöknek 8 órán át megengedett egy adag zsiradékot forrón tartani, utána kell lecserélni a sütőzsiradékot.

Sosem fog olyan sokáig sütni háztartási körülmények között, hogy "elhasználódottsága" miatt kelljen cserélni.

Én leszűröm a maradékot, és elhasználom pl. bundás kenyeret sütni benne, rántáshoz, tepsi kikenéshez stb. Sosincs annyi "maradék olaj", hogy gyűjtőbe kéne vinni, elfogy.

Persze, sokan vagyunk, sok bundás kenyér kell egyszerre...

egy kiló kenyeret szoktam megsütni 8-10 tojással, és ez simán felvesz 3-4 deci olajat.

A rántott hús olajában sütött bundás kenyér fenséges!

2016. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!