Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készítsem a krémlevesek...

Hogyan készítsem a krémleveseket - amiket egyébként nagyon szeretek - ha allergiás vagyok a tejtermékekre? Mivel helyettesítsem a sűrítésre használt tejfölt? Hogyan tudnám emellett úgy is csinálni, h kicsit diétás is legyen?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Botmixerrel,nagyon egyszerü!Ha pl brokkoli krémlevest csinálsz fözzél meg egy kis krumplit és mixeld hozzá.Mixelésnél arra figyelj,hogy

a kemény héjjakat pl:paprika,paradicsom mindíg hámozd le.

2010. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld szójatejjel, rizstejjel, nem tudom, ezekből vannak-e tejfölszerű cuccok.

A laktózmentesre is allergiás vagy?

Ha nem teszel bele lisztet, akkor diétás lesz. Nem kicsit, nagyon. :)

2010. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy tejallergiás gyerekem van, a tescoban szoktam venni yoya finesse főzőkrémet, ezt használom tejföl és tejszin helyett. Ezt teszem a krém levesekbe is. Alternatíva, ha ezt nem kapod a natur szójajoghurt, viszont ott figyelj hgoy az egy kicsit savanykásabb.
2010. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tejcukor érzékeny vagy, a Magic Milk termékeit tudom ajánlani ( a Lidlben is kaphatóak). Én is tejcukor érzékeny vagyok, és mostmár ilyen tejföllel,tejjel csináljuk azokat az ételeket, amikhez tejtermékre van szükség. Igaz, hogy drágább, mint egy átlagos tejföl, vagy tej,de legalább nem kell bogyót enni minden olyan étel előtt, amiben tej van, és nem lesz az embernek hasmenése, pufaddása stb. se. :)
2010. aug. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat elírtam, puffadása.

Ha viszont tejfehérje érzékeny vagy, akkor sajnos ez a termék sem kínál megoldást.

2010. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!