Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen készételt, vagy mit...

Milyen készételt, vagy mit hagyjak 3 napra, önállótlan embernek?

Figyelt kérdés
Három napig nem leszek itthon, a férjem pedig teljesen el van veszve a konyhában. Most ne őt ekézzük, ő ilyen, egy szendvicset vagy rántottát nem "tud" készíteni, de én így fogadtam el, ezt a részét tényleg ne feszegessük. Plusz nehezítésként épp diétázik, nem divathóbort, nagyon ráfér, tehát lehetőleg nem hízlaló, de csak megmelegítendő (kész)ételt kellene a hűtőbe bekészítenem. Paprikát semmilyen formában nem eszik, ezen kívül nem finnyás. Akinek ötlete van, az segítsen, kicsit tanácstalan vagyok.
2016. szept. 5. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
rendelsz neki 3 napra a teletáltól speed fitt napi menüt, arra csak képes, hogy kinyissa az ajtót a kajafutárnak
2016. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

3 napos böjt, ennyitől talán még épp nem lassul be az anyagcseréje, de fogyni biztosan fog.

Vagy megtanul tojást főzni...

Egy embernek kezelnie kell az ilyesmit, baleseted is lehet, ésatöbbi.


De jó, OK. Millió lehetőséged van. Hizlaló s nem hizlaló étel nincs, a mennyiségeket pedig lője be ő. Főzöl bármit, amiből sokat lehet, 3 nap alatt nem romlik meg kb. semmi, ami nem nyers tojás/hús tartalmú vagy gombás étel. Te tudod, hogyan diétázik, nem én.

Ha én lennék a diétázó, kaphatnék napi 12 főtt tojást, nyers zöldséggel s egy marék olajos magvat. Nem halnék éhen, tápanyag, laktatás, élvezet szempontjából se lenne rossz, mondjuk pár mikrotápanyag nem lenne meg, de 3 napra nem számít. Még csak nem is fenyegetne a túlevés veszélye, mert ezekkel tényleg jól belakom.

No persze, aki nem zsíradaptált, annak ez nem való. De én magamból tudok kiindulni. A páromnak egy halom rizst hagynék, pár tojást és mondjuk egy nagy adag sárgaborsót. Neki teljesen mindegy, mit eszik fogyáskor, kalória kérdése (nekem is, de ő bármivel ugyanúgy jóllakik, én nem). Kizárólag az önuralmán múlna, fogyna-e, viszont nincs diétás étel, ami garantálná a fogyást.

Ez eddig 2 különböző ember, de millió van.


Szóval, hogyan diétázik s mekkora a kalóriakerete? Mivel akinek pici, annak jobban a fehérjére s tápanyagdús ételekre kell alapozni, akinek pedig nagy, az megehet egy hegy rizst vagy egy bögre zsírt, s persze egy csomó normális ételt, akkor is simán tud fogyni.

2016. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag kevés kalóriával megúszhatod:


húsleves, borsóleves - húsokban, zöldségekben nincs sok kalória, a tésztát hagyja ki


másodiknak: rakott akármik: rakott krumpli, rakott kelkáposzta stb. Melegíthető is, annyira ne is hizlal. Főzelékeket is csinálhatsz, szintén nem hizlalnak olyan nagyon, ha nem lisztezed agyon.

2016. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Paradicsomos húsgombóc

Hagymás bab Spencer-módra

Pörkölt nokedlivel

Sült, rántott hús főzelékkel

Túrógombóc

2016. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!