Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A paradicsomos húsgombóc...

A paradicsomos húsgombóc meddig áll el a fagyasztóban? Esetleg ötleteket írnátok, hogy még milyen készételt tudnék lefagyasztani?

Figyelt kérdés
A férjem külföldön dolgozik és 2 hetente jön haza. Ilyenkor le szoktam főzni neki két hétre való kaját, mert a szálláson nem nagyon szeret főzőcskézni (túl sokan vannak egy konyhára). Most arra gondoltam, hogy a menü között paradicsomos húsgombóc is lesz, amit lefagyasztok és így hamarabb meg tudom csinálni, nem akkor kell mindent mikor már indul vissza, illetve azt később is ráér megenni, mert fagyós kajcsi.
2014. jan. 26. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hétig nem lesz baja. Ha tettél bele zeller levelet főzéskor azt vedd ki mielött lefagyasztanád mert ,nagyon átveszi a zöldség ízét.

Amiket még jól lehet fagyasztani.

Pörköltek

Savanyú káposztás ételek

Gulyás leves

2014. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Zellert nem szoktam tenni bele, de a 3 hét pont jó addigra már úgyis elfogyasztja. Nagyon jó tippet adtál a savanyú káposztás ételekkel! Köszike!!!! Olyan nehéz kitalálni 2 hetente, hogy mit ami el is áll, de ez nagyon jó tipp!!! A székelykápi úgyis szereti és az is fagyasztható. Nem tudom ha esteleg rakott kápit csinálok savanyú káposztából azt le tudom fagyasztani? Vagy az már túl összetett kajcsi? Gondolok itt arra, hogy teföl, meg rizs is van benne.
2014. jan. 26. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsomos húsgombóc, töltöttpaprika akár fél évig is jó lefagyasztva.Pont tegnap főztem, a maradékot eltettem, majd valamikor "terítékre" kerül.

gyakorlatilag minden készkaját le lehet fagyasztani, max nem mindegyik tökéletes felengedve.

tejfölöseket nem ajánlom, meg a krumpli sem olyan , mint frissen, de pl egy jó gulyásban soha nem okozott gondot, amikor felmelegítettük.

A káposztás, babos kaják is nagyon jól tűrik a fagyasztást, de a tésztafélék is,gondolok itt nokedlire, tarhonyára, egyéb kifőtt tésztára, mondjuk pörkölttel, vagy valami tokánnyal összerakva. a gomba is kiválóan fagyasztható pörkölt formájában is.

Főzelékek is, ha tud mellé mondjuk tükörtojást, vagy bundáskenyeret sütni, akkor más teli is lehet a pocak :)

szóval nagyon nagy lehetőseg a fagyasztott házikoszt, mindent ki kell használni.

a rizs is elmegy fagysztva, bár nem olyan finom, mint frissiben.

2014. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A rakottkáposztát is simán lefagyaszthatod, teljesen jó kiengedve, felmelegítve.
2014. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megint kaptam jó pár ötletet. :) Hasznosítani fogok minden információt!!! :)
2014. jan. 26. 12:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Paprikas krumpli, szekelykaposzta, kelkaposztafozelek, gulyasleves, huspogacsa, turogomboc, derelye, babfozelek, fasirt, nudli, lasage, bolognai ragu is fagyaszthato pl.
2014. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent le lehet fagyasztani, csak a főzelékek nem jók kiengedve. A tésztaféléknél kell vigyázni, hogy ne főzd túl fagyasztás előtt. Én a leveseket is lefagyasztom, zöldséggel, tésztával együtt. Vagy szobahőmérsékleten vagy mikróban melegítem ki.
2014. jan. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!