Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Baj ha egy héten csak 2x...

Baj ha egy héten csak 2x eszem főtt ételt?

Figyelt kérdés
Általában szendvicsen élek és néha gyümölcsön,de az édességet sem vetem meg... Ennek hosszú távon rossz vége lesz?
2010. ápr. 22. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
igen.nagyon fontos az egészséges,kiegyensúlyozott étkezés.
2010. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészséges. Nem halsz éhen? Én nem bírom meleg kaja és hús nélkül egy napig sem.
2010. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és akkor ezek szerint az,hogy 14 éves vagyok még egészségetelenebbé teszi a helyzetet?
2010. ápr. 22. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:
igen,mivel még javában fejlődésben van a szervezeted.
2010. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Egészségtelen, főleg, hogy fejlődő szervezet vagy.

De azért ne parázz, kb 20 éve, az egyetem utántól én is egyre ritkábban eszem főtt ételt, hiába főzök, jobban szeretem a nem főtt kajákat, a főttet egyék csak meg a többiek, akik meg pont azt szeretik jobban; és a csokit sem vetem meg. Igaz, nyáron rengeteg gyümölcsöt eszem.

Viszont alig vagyok beteg, a gyomrommal még soha nem volt semmi bajom, remek minden véreredményem, a koleszterinszintem pedig egyenesen irígylésre méltó. Annak ellenére, hogy a kedvencem a zsíroskenyér hagymával és retekkel. Ilyenkor tavasszal napokig elélek rajta, úgy hogy csak ezt eszem, semmi mást.

Mindig mondom, hogy én valami ellenpélda vagyok, vagy szabályt erősítő kivétel.

De te inkább egyél rendszeresen főtt ételt, és táplálkozz egészségesen. Ilyen idősen még én is azt tettem.

2010. ápr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 1 napot hagytam ki meleg kaja nélkül csak, most lett kész, elég későn. Majdnem elájultam, iszonyat szarul voltam míg nem ehettem normális, meleg ételt. Igaz, ez sem egy jó dolog. Szerintem max 1 napig bírnám nélküle.
2010. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen bajod lehet! A leírtak alapján nem hiszem, hogy beleteszed a szendvicsedbe mindazt a nélkülözhetetlen fehérje/vitamin/nyomelem mennyiséget, mint, amit egy pl.: csalánfőzelék fasírt kombinációval magadhoz tudsz venni. Plusz az emésztésednek se jó. Ráadásul kamasz is vagy. Egy biológus.
2010. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mikor annyi idős voltam mint te, ugyanígy voltam. Csak szendvicsen éltem, de annyi különbséggel, hogy gyümit és zöldséget sosem ettem. Nem kívántam mást mint szendvicset. Annyi lett az egész vége, mert már rendesen eszem főtt kaját naponta, hogy egyszer elájultam mikor anyuval vásárolni voltunk. Beborultam majdnem a kenyerek közé de ő szerencsére ott volt. Aztán elmentünk vérvételre, és kiderült hogy annyi vasam sincs mint egy csecsemőnek. Akkor kaptam erős vastartalmú gyógyszert, és azóta minden rendben. Most 25 éves vagyok.
2010. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a meleg, főtt ételtől kevésbé hízol, a hideg kaja sokkal több kalóriával lakat jól.Szerintem. Bár ha a hideg kaja csak zöldség és gyümölcs, akkor nem rossz a helyzet, de ha szenyó, akkor érdemes elgondolkodni rajta és kiszámolni a kalóriákat.
2010. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szóval egy élőlélny szervezete berendezkedika főtt kajára és elpusztul, tönrke megy ha nem azal táplálják???


Úgy értem hús ok, mert azt csak főve ehetjük, de nem értem amúgy mi bajom lehet főtt étel nélkül...:O én alig eszek évek óta.

2010. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!