Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hatástalan rám a koffein?

Hatástalan rám a koffein?

Figyelt kérdés
Napi 3-4 kávét fogyasztok. Minimum 2 néha 5 is. Hatása már nincs. Nem élénkít, semmi, max finom és elnyomja az étvágyam a csersavak miatt. Néha nagy mennyiségben lassú adagolással volt valami hatása. Viszont elég zavaró hogy még akkor is simán el tudnék aludni az esetek legnagyobb ha közvetlen kávéra energiaitalt iszom. Főztem már török kávét fekete teában, az se hatott. Mégis mivel, hogyan élénkíthetném fel magam, pöröghetnék fel?
2016. szept. 19. 21:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Viszont rá meg rászoktak, elég nyűgös vagyok ha nincs meg az étkezések után, főleg délben a kávém.
2016. szept. 19. 21:41
 2/5 anonim ***** válasza:
A szervezeted hozzászokott a koffeinhez, így akkor éred el a normális (mintha soha nem ittál volna koffeint)közérzeted, ha kávézol. Ha nem kávézol, akkor meg olyan vagy mint a mosottsz@r
2016. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenkire van ugyan olyan hatassal. Ram is sokkal kevesbe hat. Pl egyik munkatarsam 1 csesze kavetol majdnem szivrohamot kap, en meg egyszerre 3mat is siman megiszok.
2016. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, megszoktad.

Rám hatástalan a kávé, mindig is az volt. Rengeteg kávét vagyok képes inni, délután, este és éjjel. Sosem élénkített, étvágyamra sincs hatással, régen enyhe fejfájásra még hatott. Van, akire semmilyen koffein nem hat, rám a kóla és az energiaital igen, csak azokat egészségtelennek tartom s nem iszom. Nem akarom stimulálni magam, max. limonádéval, nyers zöldséggel, azok élénkítenek egy kissé :). Rendes életmód kell, megfelelő mozgás, pihenés, étkezés, akkor illik működnie az embernek.

2016. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csak az van hogy hozzászokott...


Én kb 38 éve koromig alig (értsd 0-2 kávé/év) fogyasztottam kávét... Ki nem álhattam az ízét...


Csak pár éve iszom a melóhelyen mert azt hittem ettől "felébredek", de rá kellett jönnöm ha üres az automata akkor maga a lépcsőzés az amitől felébredtem...


De vissza a kávéra. Az ízére viszont rákaptam, de így is csak heti pár alkalommal iszom. De még ha otthon, vagy rendes kávézóban is iszom kávét semmit nem érzek... Szívdobogás??? Ugyan... Olyan is többször volt, hogy kávé után lefeküdtem és úgy elaludtam mint a huzat. De még két rövid időn belül elfogyasztott kávé is után is olyan álmos vagyok hogy lecsúszom majdnem a székről. Szóval még az alvási szokásaimnak sem kavar be. Energiatal dettó hatástalan...


Márpedig "előéletem" alapján nem mondhatni hogy rászokhattam volna a koffeinre... mégsem hat gyakorlatilag semmit (vagy nem érzehetően csak)...


Mellesleg nem tudom ezzel van-e összefüggésben, de a kávé fogyasztás után nekem 20-60 perccel már a "fáradtolaj" kiengedésekor iszonyat erős a kávéhoz hasonló illat ami érezhető... Nekem ezért úgy tűnik igen gyorsan kidobja a szervezetem a cuccot...

2018. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!