Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi egy normál adag étel...

Mennyi egy normál adag étel egy 14-15 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen "fogyási" szándékom,már nincs.Viszont volt egy időszak,mikor nagyon keveset ettem,ezért nem tudom már,hogy mekkora lenne egy normál adag ételem.

2016. szept. 26. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nincs, van, aki 140 centis, vékony és nem aktív, van, aki 190 centis és sokat sportol, az anyagcseréjük is lehet egészen más... S nem mindegy, hogy ez az egyetlen főétkezésed a napban, mert olyan fajta vagy, vagy 8-szor eszel plusz nasik...

De étteremben, menzán sosem láttad az adagokat? Mondjuk azok sem egyformák, az egyszer igaz. Kaptam már étteremben felső hangon 100 kcal-os zöldséges ételt, csak néztem, hogy mit képzelnek a vegákról, azoknak nem kell kalória?

Általában azért látszik, mi egy emberi adag, s egy 14 éves lány simán ehet annyit, mint egy nagyobb férfi, én ennyi idősen ipari mennyiségeket toltam be...

2016. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha jól működik a szervezeted és nincs semmilyen testi-lelki betegséged, akkor annyit kell enni, amennyi jól esik.
2016. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Több kell, mint egy felnőttnek, mert még fejlődésben vagy, évente nősz pár centit, fejlődsz, nőiesedsz. 2500 kalória naponta szerintem szükséges, és ebben legyen sok szénhidrát is, ami könnyen felszívódik, hogy bírd energiával a tanulást, mozgást stb.
2016. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor normális,ha simán beburkolok egy felnőtt adag ételt,ugye?😁Azért kerdezem,mert az egyik osztalytarsam szinte felet se tudja megenni annak,amennyit en megeszek,es elbizonytalanodtam.Egyebkent mindenkinek koszonom a valaszt!😊
2016. szept. 26. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Az élet bonyolult: nem úgy működik, hogy megnézem, hogy a kortársam hány gramm kaját tol be és akkor nekem is annyit kell. Nagyon különbözőek vagyunk, ráadásul fejlődésben is vagy, szóval a nagyobb mennyiség nem feltétlen rakódik le. Volt olyan osztálytársam aki nádszál vékony volt és annyit evett, hogy alig hittünk a szemünknek. Ha valakinek pl. gyorsabb az anyagcseréje, akkor simán ehet többet, míg akinek lassabb, az vagy elhízik, vagy kevesebbet fog kívánni. De kismillió dolog dönti el, hogy mikor miből mennyit eszünk, a legrosszabbul azok csinálják, akik a gyakorikerdesek.hu-n tájékozódva próbálják meg kalóriapontosan belőni az étrendjüket.
2016. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen az az abszolút normális ha olyan mennyiséget eszel, amitől jól laksz, de nem esik rosszul. Én például (ahogy az első válaszoló nagyon jól megfogalmazta) ipari mennyiségeket burkolok be, néha egy felnőtt férfi adagjának másfélszeresét is. Van viszont egy barátnőm, aki alig eszik valamit, két almán meg egy fél szendvicsen elvan egész nap, pedig művész suliba járunk, ahol az átlag óraszám 11-13.
2016. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint, kamaszoknak a normál napi kajaadag az kb. annyi, amennyit Fekete Laci bácsi eszik meg egy nap.
2016. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, egy felnőtt étel teljesen jó, sőt. Már elég nagy vagy, de még fejlődsz, simán kellhet több, mint egy felnőttnek, ez persze a felnőtt paraméterein múlik. Amióta nem vagyok kövér, 2000 kcal alatti a kalóriaigényem, ha nem vagyok aktív, pedig az én anyagcserém gyorsabb az átlagosnál... Sokaknak 1600 kell. Persze van, akinek 4000. A kalóriaigény rengeteget szór, ezért kell annyit enned, amennyi neked kell, nem annyit, amennyit más eszik. Gyerekkoromban 2-3-szor annyit ettem, mint anyám s ugyanakkorák voltunk... Sok ilyen eset van.


Ebben a korban talán még az is működik, hogy annyit eszel, amennyi jólesik, legalábbis jó étrend mellett, hisz rengeteg elhízott gyerek van. Mondjuk ez felnőtteknél is segíteni szokott, a jó étrend... Max. néhányunknak sokáig tart megtalálni, hogy számunkra mi a jó.

2016. szept. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez erősen függ attól, hogy

- milyen súlyú, magasságú

- milyen aktivitású (egész nap ül vagy heti 7x sportol)

- milyen anyagcseréjű

az adott lány


Illetve attól, hogy milyen ételről van szó. Más a normál adag egy jó nehéz marhapörköltből nokedlivel mint egy rukkolasalátából vagy egy tál levesből.


Összességében 14 évesen egy felnőtt adagot megenni általánosságban véve teljesen normális, de egyszerűen hagyatkozz a szervezetedre.

2016. szept. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!