Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 4 egész csirkecombból mit...

4 egész csirkecombból mit főzzek? Kiadósnak kell lennie, mert két felnőtt férfinak kell belőle jóllakni két ebéd alkalmával, plusz két normál adag sem árt, ha kijön belőle nekem.

Figyelt kérdés

Ha csak simán megsütöm, vagy pörköltnek megcsinálom, egyszerre megeszik, de most nem tudok több húst venni.

Tanácstalan vagyok, hogyan kéne felturbóznom, amit a férfiak is megesznek.

Az a lényeg, hogy 4 extra adag, és 2 normál adag jöjjön ki belőle. De a 4 extra adagon van a hangsúly.


Elég sokminden van itthon, gyökérzöldségek, bab, borsó, krumpli, hagyma, tojás, alapélelmiszerek, kolbász, szalonna, csak éppen ötletem nincs.


2015. dec. 2. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Töltött csirke, szalonnás zöldségköret és rizs, vagy szalonnás tört krumpli. Rittyent egy jó zöldséglevest is.
2015. dec. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Főzz egy jó sűrű, tartalmas bablevest kolbásszal, csipetkével, süss mellé egy tepsi krumplis pogácsát. Ez egy ebédnek jó. A csirkét készítsd el paprikásnak, jó tejfölösen, nokedlivel vagy tört krumplival, főzz elé borsólevest, abba belefőzheted az egyik felsőcombot, hogy tartalmasabb legyen.

3 ember bőven jóllakik mindkét menüvel.

2015. dec. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Én megfőzöm levesnek mindig a csirkecombokat.De nem olyan puhára főzöm, hogy szétessen, csak annyira, hogy egyben kiszedem a levesből és grill füszerkeverékkel bedörzsölöm a combokat.Ezután a süőbe, jénai tálban megsütöm őket picit. Tört petrezselymes burgonyával tálalom.
2015. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Én most mindet leszedném a csontról, vékony csíkokra vágnám, lisztbe forgatva hirtelen átsütném, majd:

- jó sok lecsó-alapot készítenék (=hagyma, zöldpaprika, paradicsom), abba vissza-rakni, egy kicsit összeforralni és főtt rizzsel, tésztával lehet tálalni

- jó adag fokhagymás-tejfölös, vagy sajtos-tejfölös mártást is lehet, ha a lecsó valakinek nem jó, attól még a köret maradhat kiadós rizs, tészta

- vagy készítel belőle így összedarabolva egy jó nagy fazék "gulyás-levest"!!! és utána már egy-egy tányér akár túrós-tészta, akár krumplis-tészta, vagy sütsz egy adag lekváros buktát, esetleg rizskoch!!!

2015. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

A csirkecomb inkább az csak sorminta lesz, én egy alacsony nem sportoló nő vagyok, de 8 csirkecomb alatt neki se kezdenék enni. Persze vannak férfiak, akik kevesebbet esznek.


Ahogy már írták, főzz valami tartalmasabb levest, a csirkecombokat én személy szerint csak sütve szeretném, de mehet mellé rengeteg galuska, krumpli, rizs, ki mit szeret (a zöldséget sem hagynám ki).


Az nem számít, hogy férfiak, az számít, hogy mekkora a kalóriaigényük egy étkezésre s mit szeretnek. Az én párom fizikai munkát végez és kell neki a kalória (bár akkor is, ha itthon van), de ő sokszor csokis almás sütit vagy zabkását visz munkába, mert azokat nagyon szereti. Szóval vannak egyéni dolgok is.


De normál emberekből kiindulva én is a bablevesre szavazok, amit már írtak, utána a csirkecombok körettel. De ez még mindig kevés hús... Én húsmentes fasírtot sütnék, de neked ott a kolbász, azt megsütheted a combokkal :)

Annyi alapanyagod van, nem is értem, mi itt a gond :)


Én egy krumplilevest is szívesen vennék, ha nem krumpli lenne a köret, csak azzal átkozottul nehéz jóllakni (sok adaghoz pedig igen nagy lábos kellene), túl kalóriaszegény. Inkább a bableves lesz jó.

2015. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ó, köszönöm a válaszokat, azt elfelejtettem, hogy leves már van, frankfurti leves sok virslivel.

Általában szokott ötletem lenni, de most valahogy nem jött az ihlet.


Tényleg elég gyér ennyi csirkecomb, de közben azt találtam ki, hogy kicsontozom, kockára vágom, és egy zöldséges (répa, bab), kolbászos ragut csinálok, és hozzá tarhonyát.

2015. dec. 2. 13:52
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, és akiknek főzök, nekik is tartalmas, laktató kaja kell levessel, hússal.

De persze spórolni is kell, így szoktam még csinálni a Kárpáti Borzaskát is, ugyanis fél kg csirkemellből 8 adag igen laktató húsos étel készíthető.

2015. dec. 2. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!