Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Dobtatok már ki süteményt?

Dobtatok már ki süteményt?

Figyelt kérdés

Történt már veletek olyan, hogy egész nap bíbelődtetek egy étellel/sütivel, aztán a végén egy ehetetlen, felszolgálhatatlan vmi lett belőle, pedig szívvel-lélekkel csináltátok?

Tegnap mèzes-krémest sütöttem (életemben először), ma reggelig vártam a szeletelésssel, aztán hiába puhult meg a tészta, a csoki a tetején betonná változott és ugy tört szépen a felső tésztalappal együtt. Mérgemben kivágtam az egészet... 4-5 órát szenvedtem vele tegnap. Még meg is sírattam :D :(

Jártatok már így?



2016. nov. 11. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem, én a régi anyagi helyzetemben ahhoz szoktam, hogy ételt nem dobunk ki... főleg ha semmi baja csak optikailag nem lett tökéletes...
2016. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Igen, bár én nem süteménnyel jártam így. Egyszer olyan gyönyörűt alkottam a wc-ben, hogy azt akartam felszolgálni a vendégeknek (csokis muffin formája volt). De amikor mondtam a barátnőmnek hogy ezt adjuk a vendégeknek, leordította a fejem és lehúzta a wc-t. Azt az ékességet én is megsirattam akkor :( és azóta se sikerült olyan szépet kitolni magamból :((
2016. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát ezt biztos nem dobtam volna ki hallod. Megettük volna idehaza kézzel-lábbal-kiskanállal, ha máshogy nem megy. Max akkor hajítanék ki egy egész tepsi sütit, ha cukor helyett megküldtem volna 30 deka sóval mondjuk. :D
2016. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
82%

Mi sem dobjuk ki. Ha vendegeknek keszult es kozeli jo baratok. Akkor mosolyogva kistanyerba, hogy bocsi ez kanalas lett...

Ha szamit a dolog akkor felreteszem , sutok masikat, vagy ha arra mar nincs ido akkor valami egyszerut es gyorsat.

De mint elottem irtak, ha ehetetlen kategoria, akkor kidobnam. De nehez annyira elrontani egy sutit. A multkor csinaltam csokis sutit. Nem tudtam ossze aklllitani, kette vagni a tesztat mert jott szét az egesz. Felkockáztam. Leontottem pudingal es kevertem bele meggy befőttet. A tetejere meg tejszinhab talalas elott a kistanyerba az egesz tetejere. Nagyon szarul nezett ki de finom volt nagyon!

2016. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha csak nem szèp sütök mást a vendégeknek és megesszük mi.

Ha állagra sem jó vagy nem finom kidobom. Pl. Vaníliás kifli volt már olyan hogy csak darabokra esett ha megfogtam azt kidobtam.

2016. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, egyszer velem is előfordult sütivel.

Kajánál is volt, hogy nem úgy sikerült, de azt ki tudtam javítani, fel tudtam turbózni kicsit.

De a sütivel nem tudtam mit kezdeni. Nemcsak hogy nem lett finom, de nyers darabok is voltak benne. Pedig tovább is sütöttem, mint máskor szoktam.

2016. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszer sót tettem valamibe cukor helyett :D.
2016. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizony dobtam ki már én is sütit.

Főzni nagyon jól tudok, (főleg húsokkal vagyok jóban), de sütni tán kétféle sütit tudok.Bejglit és linzert.

Piskóta volt amit kidobtam, nem egyenletesen jött fel.

2016. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

4-5 órát? Úristen. Mindig csodálom valahol az ilyen embereket, nekem egy süti 5 perc és negyedóra közt van normálisan, oké, a flancosakra rámegy félóra is, sütés nélkül...

Fura, hogy ezek után kidobtad, mikor nincs is baja, csak törik. Attól még meg lehet enni...


Nos, az utóbbi tizenpár évben nem dobtam ki sütit (csak darabkákat, amik megégtek a mikróban, vannak problémás sütik, amik nem oda valók), előtte egyszer egy már szőröset, amiről elfeledkeztem, illetve gyerekkoromban szó szerint ehetetleneket sütöttem, amik jobbak lettek volna kalapácsfejnek, mint sütinek. Azokkal már nem tudom, mi lett, de tuti dobtam ki belőle, inkább, mintsem kitörjön a fogam.

Amúgy megeszem, max. kalóriabevitelnek, élvezet nélkül.


A gyerekkori emlékek hatására vagy 10 évig nem sütöttem, majd rájöttem, hogy végülis tudok, ha akarok. Örök rejtély, mi volt a gond kis koromban, de nagy sokk volt, főzni remekül tudtam, sütni egyáltalán semmit sem, mi ebben a logika?

2016. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
olyan volt már,hogy odaégett véletlenül a piskóta, de akkor szépen lekapargattuk az égett részeket és odaadtuk a kutyának, mi meg megettük sodóval :D
2016. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!