Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Teában kukacok? Mi a gond?

Teában kukacok? Mi a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Minőségi, szálas teáim vannak. Észrevettem, hogy amelyikben gyümölcsdarab is előfordul, abban egy idő után kukac is megjelenik... Teljesen lezárt dobozokban tárolom a teákat, de így is megjelennek, így biztos, hogy nem kívülről kerülnek bele. Előfordult ez már mással is?? Több teát kifejezetten teaházakban vettem...


2016. nov. 22. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottam még ilyenről. Elég gáz, mert azok a teák nem is olcsók...

Kimérve vetted, vagy lezárt zacskóban?

Mert ha kimérve, akkor ők tárolják szarul.


Hát én tuti lefagyasztanám. Az szerintem nem árt a kiszáradt teának. A kukacnak meg igen. Főzés után meg úgyis leszűröm.

15-20 ezer ft az induló kilós ára egy jobb teának, elég idegesítő, ha emiatt kell kidobni...


Hát ha meg nem nálunk csomagolták, még rosszabb a helyzet. Mert akkor ráadásuk valami távol-keleti, vagy dél-amerikai rovar fajtával lehet dolgod, amiből egyéb érdekes dolgok is következhetnek.

Tulajdonképpen ez már a NÉBIH-t is érinti.

2016. nov. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Biztos vagy benne, hogy nem zsizsik, és nem kívülről rágták magukat a zacskóba? Nincsenek picike lyukak a zacskón?

Nekem volt már "zsizsik-invázió" a konyhámban és belementek a teába is.

2016. nov. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Zsizsik egész biztos nem lehet, mert az csak a bab/borsóban van.


Ez legfeljebb valamilyen gyümölcsmoly lehet.


A lefagyasztás jó ötlet.


De esetleg ha visszaviszed oda, ahol vetted, akkor lehet, hogy tesznek valamit, meg kaphatsz helyette másikat. (Vagy emailban írsz a forgalmazónak, az még egyszerübb)

2016. nov. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Uccsó: zsizsik volt a rizsben, a kuszkuszban, a teában, a szárított gyümölcsben, lisztben, kukoricadarában. Mindenbe bemásztak. Nem válogattak, hogy bab, meg borsó. Mindent ki kellett dobnom.
2016. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Élelmiszermoly lesz az. Nézd át az ÖSSZES kaját a lakásban, ami kukacos, vagy ilyen csomókban lóg a zacskó szélén a liszt pl. az azonnal dobd ki, illetve ha látsz már repülő egyedeket arra van csapda, de sajnos a takarítást kidobálást nem úszod meg vele.
2016. nov. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is élelmiszermoly kukacról van szó. A fémtetejű teásdoboz semmiféle akadályt nem jelent nekik, döbbenetes dolgokba képesek belemenni. Talán a csavaros, vagy a légmentesen záró csatosüveg lehet molybiztos. Ha csak sima teafüves fémdoboz, akkor abba röhögve belemennek.


Nekünk volt molyinváziónk, évekig tartott, hullámokban rajzottak, a sima szanálás, kidobunk mindent, nem oldotta meg, a molycsapda csak ritkítja őket. Akkor szünt meg a probléma, amikor kaszáspókok költöztek a kamrába, nem is bántottuk őket. Nyáron volt polccserénk, meszelés, stb. a zárt hátuljú polc hátoldalán is voltak bábmaradványok és a konnektorban (!!!!) is. Szóval ez olyan gond, amit csak nagyon gyökeresen lehet kiírtani... Amúgy mi valószínűleg egy csomag barnarizzsel vittük haza az alapító tagokat.

2016. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Ne izgulj!

A kukacok bizonyára vegetariánusok voltak,és tulajdonképpen teafüből vannak.

2016. nov. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem a frissen megvett teáról van szó, szóval volt ideje kifejlődni, hogy úgy mondjam. A boltban fém dobozokban tartották őket, és én is rögtön abba kértem azokat. A doboznak olyan a teteje, hogy erősebben rá kell nyomni, hogy pattanjon. Gondoljátok, hogy így is lehetséges, hogy kívülről mentek bele??? Szerintem is moly, mivel korábban találkoztam vele, de vagy fél éve egyet se láttam....
2016. nov. 24. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!