Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Erős turmixgép vagy botmixer...

Erős turmixgép vagy botmixer olcsón?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni olyan készüléket ami akár a nyers céklát vagy a magokat is péppé zúzza. Nem szeretnék rá túl sokat költeni. Max.12000 Ft-ot. Ha van ennyiért persze.

2016. nov. 23. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ezekre egyik említett gép sem alkalmas, aprítóra van szükséged
2016. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Ipari mturmixgép: 50 -120.000 ft kozött! Az nem drága remelem ?!
2016. nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jaj nem én smoothie készítéshez szeretném használni. Én valami nagy teljesítményű turmixra vagy botmixerre gondoltam. Sok jó botmixer is van ami erős arra gondoltam ha valakinek van ilyen tapsztalata ezekkel a gépekkel az írhatna. Nem szeretnék több tízezret rászánni.
2016. nov. 23. 22:20
 4/13 anonim válasza:
Utolsó vagy.k! Akkor használtan piacon tudsz venni. Nagy teljesítményű olcsón lehet
2016. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted a lényeget, az 1-es leírta, csak nem fejtette ki.


Ez nem az erőn múlik.

Lehet egy botmixer 2000 wattos is, alkalmatlan magok szétzúzásra.

Nem arra találták ki.

Alkalmatlan rá.

Nem tudom, hogy írhatnám még le .


A botmixer folyadékban, vagy nagyon híg közegben lévő dolgokat tud pépesíteni.


Magokat pl péppé tudja zúzni...

pl pesto-hoz, úgy, hogy előtte felöntöd annyi olajjal, hogy ellepje.


Nagy logika amúgy nem kell hozzá, egy szilárd anyag nem tud bemenni magától a fejbe, csak üresen fog járni a kés.

1. osztályos szakácstanulóknak szoktam ezt magyarázni, akik a konyhafőnökből tanulnak főzni...


A turmix majdnem ugyanez, 1 másodperc alatt felcsapja a cuccot a falára, ami ha nem elég folyékony, nem folyik vissza.

2 kilowattos állat is lehet, ha nem arra van tervezve, akkor nem váltja meg a világot.

2016. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"smoothie készítéshez"


Ja, ezt nem olvastam, neked turmix kell, botmixerrel szenvedősebb, megoldható, de turmix ideálisabb.


Az "árukeresőn" nézegess, ott be lehet állítani szűrőbe az árat, és vélemények is vannak a termékekről!


[link]

2016. nov. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"nyers céklát vagy a magokat is péppé zúzza."


Ez legtöbb esetben egyébként szintén nem az erőn múlik, hanem az állagon.

Ha túl sűrű a cucc, nem kering rendesen, és nem ér oda a késhez. (vagy túl nagy darabokra van vágva, pl cékla)

Ha túl híg, túl ritkán van benne, akkor csak kergetőzik benne az alapanyag.

Annyira kell felhúzni folyadékkal, tejszín állagú legyen, és legyen benne bővel a lezúzandó cuccból.

Ha lezúzta, utána lehet feljebb húzni.


Így az apróbb, keményebb dolgokat is lezúzza.

2016. nov. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4-es igen képzeld tudom mi különbség a kettő között. Láttam már hogy az erős botmixer is képes a nehezen turmixolható dolgokat is elturmixolni, de a magokat tudom, hogy nehezebb lenne. Nem értem mit kell itt magyarázni mikor nem ezt kérdeztem. Tudom, hogy nem a teljesítményen múlik csak mások tapasztalataira voltam kiváncsi. 6-os nyilván nem csak ezt a kettőt raknám bele tudom, hogy kell smoothiet készíteni csak példának írtam. Csak van egy nagyon gyenge rossz márkájú 400wattos készülékem amivel nem nagyon tudok ilyen dolgokat turmixolni. Használtat nem szeretnék venni.
2016. nov. 24. 09:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ez a tapasztalatom. Hogy nem a teljesítményen múlik.

Azért írom, mert ezt kérdezted, meg azért, mert még mindig a teljesítményről beszélsz... szóval ahelyett hogy kötekednél, akár meg is köszönhetnéd a segítséget.


Én pont ugyanazt tudom lemixelni egy leggagyibb 300 wattos botmixerrel, mint egy 6-szeres teljesítményűvel.

Hamarabb túlmelegszik, kisebb adagokat lehet vele csinálni, ennyi a különbség. És azért pár tucatot kipróbáltam.

Ezért a részletes , önzetlen magyarázás, mert tisztán látszik, hogy a technikával van baj.


De többet nem fog előfordulni, ha ennyire otthon vagy a témában, akkor sok sikert.

2016. nov. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2-szeres teljesítményűt akartam írni.
2016. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!