Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi húst érdemes enni egy nap?

Mennyi húst érdemes enni egy nap?

Figyelt kérdés
Ha reggeli és vacsorára is sonkás szendvicset szoktam enni (1-2 szelet sonka), akkor érdemes még ebédre is húst ennem, vagy ez bőven kiteszi a napi szükségletet?

2016. nov. 30. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nincs olyan, hogy napi szükséglet húsból... Lehet nulla is, fél kiló is... Vidd be, amit kell, ennyi. Hogy miből, az választható.
2016. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
68%

Nem tudom elképzelni milyen ember lehetsz kérdező.

Én még csak nem is számolnék 1-2 szelet sonkát, esetleg ha házi, és vastag szelet. Nekem átlagosan kb fél, vagy 1 kiló hús megy le naponta. De ez függ a fizikai aktivitásodtól, súlyodtól, attól hogy mik a céljaid. Ha írsz segítek étrendben. Én olyan munkát végzek, aminél a napi 3000-3500 kalória csak arra elég hogy tartsam a súlyomat, és csak 76 kiló vagyok. 26/F

2016. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Gusztus dóga"

Valami különleges diétán vagy, esetleg keményen sportolsz, vagy miért kérdezed? Én nem eszem húst, nem is igénylem sport mellett sem, de van, aki úgy érzi jól magát, hogy napi többször is fogyaszt húst. Ez teljesen egyéni.

2016. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egészségügyi szempontból kérdezem, csak mert van olyan ismerősöm aki azt mondja hogy nem kéne heti 500 g-nál több húst enni.
2016. dec. 1. 06:26
 5/10 anonim válasza:
Ha testépítő vagy nem elég, ha egésznap nem csinálsz semmit akkor felejtsd el ezt a butaságot.
2016. dec. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdezted már, ne pánikolj már b#zdmeg napi 4 szelet sonkán...
2016. dec. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek nézz utána az ada, who etc. ajánlásának vagy kérdezz meg egy dietetikust.

A legtöbben tényleg nem javasolnak többet heti 500g-nál, ami magában foglalja azt hogy nem fogyasztasz minden nap húst.

Egyéni eltérések lehetnek, egy aktív sportoló vagy testépítő igénye nyilván más.


Olyan hogy napi hússzükséglet nincs, hiszen a húsban nincs olyan tápanyag ami más forrásokból nem vihető be. Ha a napi fehérjeszükségletre gondolsz az ennél egy összetettebb kérdés és szükség lenne hozzá a pontos súlyodra aktivitásodra és magasságodra korodra stb. A fehérje pedig nem csak húsból vihető be.


Ha érdekel amúgy itt egy tanulmány ami félmillió ember húsevési szokásait és annak egészségügyi következményeit vizsgálja:

[link]

2016. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó hát ha mindenkire hallgatnánk, akkor elég paradox helyzetbe kerülnénk... Olyan is van, aki max. heti 1-2 tojást ajánl, de attól még napi 8-at eszem, ha hozzájutok elég házihoz s tudom, hogy ez nekem igen pompás, egészséges meg minden. A fehérjeigényre is olvastam már olyat, ami szerint nem mehetek 32 gramm fölé naponta (a zsírmentes testsúlyom nem valami nagy :) mondjuk szálkásítok és gyúrok és kicsit ideges leszek, ha csak eme mennyiség fele megy be, bár ez elég ritka)...

Annyi tévhit van a táplálkozás terén és sok olyan elképzelés is, ami általánosan egész jó, de egyes embereknél csődöt mond.


A hús természetes táplálék egy mindenevőnek. Nem is tudok róla, hogy ártana napi fél kiló, ezt sosem olvastam sehol, max. bigott vegánok és vegák kirohanásaiban, úgyhogy a heti fél elég erőltetettnek tűnik.

Lehet, hogy bizonyos fajta húsok előnytelenebbek, de hogy mondjuk heti 1 kiló friss lazactól beteg lenne valaki... :D OK, OK, csak laikus vagyok, de ebben nem tudok hinni, no.

2016. dec. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 Egy kiló húst eszel naponta , 76 kilósan ez az ötszöröse annak a fehérjének amit az ember fel tud dolgozni . Majd ne csodálkozz 50 évesen mikor vastagbéldaganatban meghalsz.
2019. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semennyit... Nézz csak utána mennyire káros...
2019. okt. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!