Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg érdemes időnként...

Tényleg érdemes időnként szüneteltetni a hús evését, hogy megkönnyebbüljön a szervezetünk?

Figyelt kérdés
Pl. 1 hétig ha nem eszek húst akkor utána jobb lesz? Érdemes néha ilyet csinálni? Ti szoktatok?

2016. nov. 30. 06:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2016. nov. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem,ha csak nem eszel mindennap sok húst.
2016. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nem véletlen van minden vallásban kb. 1 Hónapos böjt.
2016. nov. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Mert ugye a vallások a rendkívül tudományos alapjaikról hírsek.

Barom...

2016. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Legfeljebb azoknál ajánlott, akik köszvényre hajlamosak, bár ez nem túl gyakori.
2016. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem lelki okokból volt rá szükségem, iszonyatosan utáltam sűrűn húst enni (minden nyamvadt héten volt egy húsos ebéd, ráadásul csirke, nem disznó vagy lazac).

Szóval ennél is gyakrabban nem tudom, mi lett volna, de hogy heti 1-2 vagy évtizedenkénti 1-2 alkalommal eszem húst, az fizikailag semmilyen különbséget nem mutatott fel nálam, ahogy a hús fajtája sem. Sokaknak jólesik a vegaság, másnak rosszul, nekem tökmindegy, csak nem szoktam kívánni a húst és nincs rá szükségem.


Ez csak egy tényező, a hús pedig egyrészt sokféle, másrészt jó és természetes táplálék (a nagyüzemi termelést nézve már bizonytalanabb vagyok, ha én húst eszem, az nem ilyen), tápanyagdús meg minden. Nem hinném, hogy az elhagyása önmagában különösebben pozitív lehetne. S elég rossz lehet, ha helyette rosszabb ételeket eszünk, márpedig rosszabb, tápanyagszegényebb ételből van elég, a hús elég jól áll.

2016. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4:

"Mert ugye a vallások a rendkívül tudományos alapjaikról hírsek. "


A muszlim és zsidó vallásban kizárólag azért tiltják a disznó fogyasztását a valóságban, mert az ottani éghajlaton (ahonnan ez a két vallás származik), a disznóhús a magas zsír- és víztartalma miatt nehezen volt tárolható a korábbi évezredekben sokáig.


A muszlim vallás csak azért tiltja az alkoholt, mert amikor kb 1200-1400 éve létrejött, akkor a létrejövésének helyén sokkal nagyobb hagyományoknak örvendtek már a különböző kábítószerek, mint az alkohol. A Közel-Keleten a mai napig tömérdek kábítószert termelnek és fogyasztanak, de "persze az alkohol tilos, mert az rossz".

Hithű muszlimként nem ihatsz meg egy sört, de persze a vízipipába rakott hasist szívhatod egész este a haverokkal, ha akarod.

2016. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1 éve nem eszem semmi állati eredetűt, nem akarok téríteni, csak leírom tapasztalataim...

30 éves vagyok, egész felnőtt életemben a hátam dugig volt óriási piros pattanásokkal, a fejbőrömön pedig seborreás dermatitis-em volt...

Mikor már 2-3 hete nem ettem húst se semmi állatit a hátam teljesen pattanásmentes lett, a fejbőrömön pedig rengeteget csillapodott a dermatitis... fél évvel később pedig teljesen tünetmentes lett.

Szülinapomra barátnőm sütött tortát, azt mondta, hogy szója tej van benne, de becsapott és tehéntej volt benne meg tojás, mikor másnap előjött a migrénem, kipirosodott az ekcéma a hajam alatt és 3 bazinagy pattanás nőtt a hátamra, akkor vallotta be, hogy nem durum lisztet használt, hanem sima lisztet és tojást, + tehéntejet... mert a vegan recept sehogy nem állt össze.

2016. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 most győztél meg a muszlim vallás mellett :D
2016. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Minden nap eszek reggeli és vacsorára a szendvicshez 1-2 szelet sonkát, ebédre pedig általában 150g körüli húst, ez már soknak számít?
2016. nov. 30. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!