Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen házi étréndek vannak...

Laccca2000 kérdése:

Milyen házi étréndek vannak ami egyszerű? Hogyha 16 éves vagyok heti négy órát kosarazok intenzíven viszont mégse akar lemenni a 12 évesen fel szedett minimális háj. Emellett heti három tesi ahol kifutom az életem is plusz karatézok is.

Figyelt kérdés
Már tudom hogy az étrendemen kell változtatni de anyukám főz ránk mindennap és nincs ideje hogy külön párolt kajákat csináljon suliban meg szendvicseket eszek ami csupa szénhidrát. Milyen házi étréndek vannak ami nem plusz munka és mégis segít?
2017. jan. 7. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell változtatni semmin. Amikor én 16 éves voltam, ettem, mint a güzü, és még csak nem is mozogtam ennyit, mégsem híztam el, sőt vékony voltam.


A fejlődő képes szervezet rengeteg energiát emészt fel, hát még, ha ezt kiegészíti fizikai aktív mozgással!


Úgyhogy nem kell itt semmin se változtatni, se szénhidrát, semmi, a zsemle és szendvics is teljesen természetes, és nem kell "párolt kaja" sem, egyél mindent, ez a lényeg. Nem kell semmit se megvonni, lecsökkenteni.


Persze kilót és centit nem írtál, mert minek? :)


Nagyon sok gyerek sajnos eldönti, hogy ő "kövér", vagy felesleg van raja. Pedig nincs. Nem lehet mindenki giliszta. Hülyeség ez az egész ránk erőltetett "testkép". Azért van ez a sok téves fogyókúra.

2017. jan. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Írt nekem a kérdező... Nos, ő kiderült, hogy voltaképpen FIÚ...


Nem kell fogyókúráznod, egy dekát sem, teljesen normális a súlyod!!!

2017. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha pár dolgot megváltoztatnál, az már segítene. Pl. elsőnek a gondolkodásodat.


"nincs ideje párolt dolgokat csinálni" - fiam, egy serpenyő párolt zöldség 5 perc alatt kész. Egy adag pörkölt kb. egy óra. Nehogymár ne legyen ideje. Vagy talán nem édesanyáddal kellene elkészíttetni mindent 16 évesen, te is belenyomhatsz a serpenyőbe egy adag zöldséget és megpárolhatod. De a szárnyashúsok vékonyra vágva szintén átsülnek 10 perc alatt.


A szendvicseknél a kenyeret vagy zsemlét cseréld le magkenyérre vagy teljes kiőrlésűre. Tegyél bele tojást, zöldséget, salátát.


Ha nassolni támad kedved egyél gyümölcsöt, olcsajos magvakat, zabkását, túrót, natúr joghurtot.


A cukros üdítőket, a cukrot alapjában véve, a fehér lisztes ételeket/normál tésztát kerüld (utóbbi helyett TK).

2017. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak, viszont ebben nincs igazság hogy 16 évesen anyukámmal csináltatok mindent.
2017. jan. 9. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!