Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. S. Hogy kell elkészíteni...

S. O. S. Hogy kell elkészíteni a milánói makarónit? Mikor látom mikor fő? Mit tegyek bele csak a tésztától félek hogy elrontom! 13/L

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

forralj föl egy fakéban vizet. tegyél bele egy csipetnyi sót és egy kiskanál olajat is. ha lobog a víz, akkor rakd bele a tésztát. nem kell nézegetni, ha főtt 5-6 percet kikapcsolhatod. lefedve hagyd még egy 5-6percet állni és biztosan jó lesz a tészta!

ügyes legyél!

2010. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaj baj van ám! beleraktam a tésztát a vizbe aztán kivettem, lehet még jó attól függetlenükl?
2010. máj. 5. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet, de amig nem forr rendesen ne rakd vissza!
2010. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké :)
2010. máj. 5. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:

majd ird meg hogy sikerült! nagyon drukkolok neked! vigyázz a forró vizzel, nehogy megégesd magad! ja a gőz is forrázhat, tényleg óvatos legyél!

szeretném ha majd az én kislányom is ilyen ügyes lenne mint te! igaz ő még csak 4hónapos!

2010. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak egy apróság: ez olyan "magyaros" dolog, hogy 10-15 percig benne hagyjátok a vízben a tésztát, közben teljesen szétfő. Az olaszok "al dente" fogyasztják, ha olasz tésztát veszel, arra ráírják a (forrástól számított) javasolt főzési időt.

Kérdező, sok sikert a főzőcskéhez! ;)

2010. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jól sikerült, bár akadt egy két makaróni ami összecsomosodott, de elég jó lett!!

Köszönöm a segítséget!

2010. máj. 5. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:
13.52.-höz. Ha elzárod a vizet,és 5 percenként megkavarod,akkor nem csomósodik össze,és ellenőrizni tudod,hogy már megfőtt-e? Csak akkor fől túl a tészta,ha tovább hagyod a vízben,.mint kellene.
2010. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
uh ilyet én is csináltam egyszer de én mikor leakartam szűrni a gőz úgy leégette a pofámat :) szinte lángolt a hajam :D úgy h tényleg vigyázz a forró vízre én már tapasztaltam :( 14/F
2011. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!