Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sült almát hogy kell elkészíteni?

Sült almát hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés

Tepsiben papíron? Fel kell vágni, vagy egészben? Mennyi ideig kell sütni? Bocsi, nagyon primitív vagyok a konyhában :)

16L


2011. nov. 3. 20:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és legfontosabb: héjjal vagy megpucolva? :D
2011. nov. 3. 20:48
 2/12 anonim ***** válasza:

Az almát magazóval magoz ki, majd szeleteld fel karikákra áztasd citromléba, majd a tepsibe úgy terítsd ki mint egy kártyapaklit, majd kristálycukrot keverd össze örőlt fahéjjal és szórd meg az almákat..

Majd süssd meg..

2011. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Nem kell meghámozni, de azért mosd meg :)

2011. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :)
2011. nov. 3. 20:54
 5/12 anonim ***** válasza:

No, ilyet még nem csináltam. De finom lehet, és milyen illattal járhat együtt!!!

Én úgy szoktam, hogy meghámozom,karikára vágom-1-11/2 cm - óvatosan kiszedem a magházat. Palacsintatésztát kavarok, jó sűrűt, és olajban kisütöm, mint a húst. Papírtörlőre szedem, s fahéjas porcukorral megszórom.

De az előző az egészségesebb lehet, meg nem is macerás. Talán ezüst fóliára teríteném, amit előtte megvajazok. A papírba beleragadhat. De lehet, hogy nem.

2011. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én meg még, ilyen palacsintásat nem csináltam..xD De nem lehet olyan rossz..

a tepsit elég ha enyhén olajjal kikened...:)

2011. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
No, ma este már nem kezdek neki, de holnap kipróbálom a túróscsusza után desszertnek.:))
2011. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Majd leírjátok, hogy hogyan sikerült? :D Kíváncsi vagyok :D
2011. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én szombaton fogom kipróbálni, majd beszámolok :D
2011. nov. 3. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Megcsináltam:))

2 almát szeltem fel, kettőnknek pont elég volt. Nem tudtam, hogy szedjem ki a magházat. A mini pogácsaszaggatóval kiszurkáltam:)

Ezüstfóliát tettem a tepsibe, nem ragadt bele az alma, és legalább nem is kell mosogatni a tepsit.

Még egy-egy alma tetejére tettem egy borsónyi margarint.

Mivel nem volt támpont, az illat után mentem: így 2-es fokozaton a gázsütőben 45 percig sütöttem.

Nagyon fincsi.

Az az igazság, hogy én nem szerettem rajta a héját, mert kicsit durva volt, de biztos ez tartja össze az almát.

Mindenesetre legközelebb hámozva próbálom ki.

Meglendítve a fantáziám: darabos diót is lehetne közé szórni. Vagy pudinggal tálalni.

De jó ez így is, legalább nem hizlal. Annyira:)))

2011. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!