Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka, hogy...

Szerintetek mi az oka, hogy nagyon kívánom most a zellert? Lehet valami bajom, ha naponta egy nagyobb zellergumót megeszek?

Figyelt kérdés

Reggelente feldarabolok hasábokra egy nagy, kb másfél kg-s zellert, bedobom a sütőbe olivaolaj spray-vel lefújva, pici fűszerrel, napközben pedig megeszegetem. Szárzellert is nagyon kívánom, van hogy még azt is eszek.


Káros ez? Lehet bajom ilyen mennyiségtől? Mi van a zellerben, ami miatt ennyire kívánja most a szervezetem?


Köszi a választ :)


2017. jan. 23. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Többféle ásványi anyag meg vitamin van benne, valószínüleg valamelyikre (vagy több valamire is) szükséged van. Bajod nem lesz töle, legfeljebb egy idö után megunod.
2017. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

Zeller jótékony hatása



A zeller egyik megkülönböztető tulajdonsága, hogy rendkívül sok szerves nátriumot tartalmaz. Erős vízajtó, étvágycsökkentő, nyugtató, potenciajavító. Tele van szerves anyagokkal, sókkal, amelyek nagymértékben hozzájárulnak a vér savtalanításához.



De legnagyobb értéke a szerves nátrium tartalma, amely jelenlétében hatékonyabb a kalcium felszívódása. A zeller egyensúlyba hozza a vér sav- lúg tartalmát. Megtalálható benne: nátrium, kalcium, foszfor, kálium, vas, magnézium, A, B, C vitaminok és nyomelemek. A zeller megtisztítja a májat és a nyirokrendszert, valamint javítja az emésztést, serkenti a veseműködést.

2017. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem nátrium lesz az, esetleg még az egyéb elektrolitok, úgy látom van benne azokból is! Sokat sportolok, napi szinten több óra tánc, épp egy rangos versenyre készülünk fel, és elég izzasztók az edzések :) Lehet, hogy nem pótoltam elég figyelmesen az elvesztett ásványi sókat. Eddig nem volt rá sosem szükségem, sokat ittam mindig is, általában az már helyre rakott.
2017. jan. 23. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!