Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan ételt mondani...

Tudtok olyan ételt mondani aminek nagyon magas a kalória tartalma sokáig eltartható akár nyáron is hűtő nélkül és alacsony a súlya?

Figyelt kérdés
egy nagyon hosszú kajaturára készülök legalább pár hónap,azt olvastam egy felnött férfinak aki keményen dolgozik vagy edzik én esetemben evez 3000 kaloria kell naponta de minimum 2000 hogy ne fogyjon le, persze viszek tartós konzervet abban van fehérje ásványi só meg viszek vitamin tabletát is de energiára még szükségem lenne a konzerven kívül ha nem akarok 3 at megenni naponta ami ilyen fogyasztás mellet hamar elfogyna ,valami nutela félére gondoltam energia kiegészítésnek méz stb ha valakinek van ötlete még ezeken kívül megköszönném bármi gondolat jó hátha nem gondoltam rá
2017. febr. 5. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én teljesítménytúràzom. Hosszú tàvon nagy szintemelkedéssel.Lehet lefikázzák a szakik,de menet közben csak sós perecet és mogyoróvajat eszem. A nap végén töltöm csak a fehérjét. Vettem 20 grammos mogyoróvajat,10 dekás perecet. Pont elég.
2017. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szőlőcukor
2017. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Datolya. A sivatagi tevekaravánok eledele: extrém körülmények, komoly fizikai meló.


Ne a szárítottat keresd.

2017. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Házi disznótoros.
2017. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ésszel is lehetne, fehérje és energiaszelet, konzervet nem vinnék

A mogyoróvajas kollégáé volt az egyetlen épeszű ötlet

2017. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olajos magvak, színesítésképp aszalt gyümölcs.

Én diót és vajat (hosszú túránál tisztított vajat, bár az közel sem olyan jó) keverek össze fele-fele arányban, ez a vastartalékom túrán, nyaraláson :) Sokmindennel ehető, persze magában is, ha muszáj. De csak azoknak való, akik jól bírják a zsírosat. De itt magas kalóriatartalomról volt szó :)

Nyilván lehet vinni különféle töményebb szénhidrátokat is, de ez már nem az én asztalom.

Az olajos magvakban fehérje is van bőven, de azért nem erre alapoznám a bevitelemet. Konzerv vagy szárított hús megoldja, bizonyos feltételek mellett egyes sajtok is jól elállhatnak, de ehhez nem értek.

Boltot látsz azért néha vagy hónapokra kell vinned mindent? Akkor gond lesz a zöldség teljes hiánya, legalábbis én nem bírnám. Akkor egy zsák szárított zöldség, durva, de ez van. Ha van hely, akkor vinnék zöldségkonzerveket. Bár az alacsony súly miatt gondolom, nem ez a helyzet.


Ezt azért jobban át kell gondolni, ha ilyen alapos felkészülést igénylő kalandról van szó.


3000 kcalhoz edzés se kell sok embernek, 2000 pedig egy fejlődésben levő nem valami aktív lánykának is lazán kellhet...

Napi több órás kemény aktivitáskor ez szinte mindenkinek kevés.

2017. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!