Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az EU-ban nem kötelező a...

Az EU-ban nem kötelező a csomagolt termékeknél az "e-vitamiokat" feltűntetni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nem is volt ilyen? Mert egy időben Magyarországon minden tele volt a szintetikus meg természetes, természetazonos dolgok E-számával. Most németeknél tapasztalom, hogy csak nagyjából van ráírva gyűjtőnevekkel.
2017. márc. 12. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy igen, minden összetevőt feltüntetnek, DE mostanában az a trend, hogy a vegyületeket az eredeti kémiai nevükön írják, és nem E-kódjukkal, így a vásárlóban az a benyomás alakulhat ki, hogy megúszta a dolgot. De tulajdonképpen nincs mit megúszni, sokan nem fogják fel, hogy teljesen hétköznapi dolgokat foglaltak bele az E-kódrendszerbe, hogy egyszerűbb legyen katalogizálni őket. Ha nagymama citromsavat rak a lekvárba, az cool, de ha a ha gyárban E300-at raknak a lekvárba, az rossz és kerülendő. Pedig a két dolog ugyanaz, csak más néven.
2017. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt olvastam annakidején, hogy megvan, mettöl meddig természetes és hogy mi szintetikus.


Most néztem, rosszul olvastam. Azt hittem, csak annyi van hogy tartósítószerek, de ott van utána hogy mik.

2017. márc. 12. 23:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a gyártóra van bízva, hogy számokkal vagy pontos kémiai megnevezéssel tünteti fel. Régóta divat riogatni a birkákat az E-számokkal, valaki egyszer elhitette a néppel, hogy aminek E-száma van, az csakis káros lehet, és ezt sajnos sokan ma is elhiszik. Van E-száma például az oxigénnek, a C-vitaminnak, a klorofillnak és a szénnek is. Ha ezeket E948, E300, E140 vagy E153 néven tüntetik fel egy címkén, akkor a fent említett, megfélelemlített vásárlók nem fogják megvenni az adott terméket, pedig teljesen természetes anyagokat tartalmaz.
2017. márc. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A vicc az, hogy a Spárban árulnak nagybetűvel írt "E-MENTES" élelmiszereket, pedig a benne lévő sónak, cukornak, lisztnek... stb is van E-kódja.De az E számokkal agyonrémített emberek ugranak rá...

Amúgy tényleg nem kötelező mindennek feltüntetni az E-kódját, lehet nevén is nevezni.

2017. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!