Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet valahogy otthon kávéhabo...

Lehet valahogy otthon kávéhabot készíteni amivel tudom gyakorolni a latte artos mintákat kávéra?

Figyelt kérdés
Kávéra akarok mintákat, nincsen felesleges rengeteg pénzem egy kávégépre de bekéne valahogy tanuljam otthon is a mintákat. Lehetséges valahogy ? Remélem nem hülyeség,ha mégis bocsi (még most kezdtem a baristát nem értek hozzá)

2017. márc. 23. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél olcsó borotvahabot és azzal gyakorolj. (NEM hülyeség, tényleg müködik! A hivatalos ételfotókon is a legtöbbször borotvahab van tejszínhab, tojáshab, tejhab helyett, mert tartósabban megáll!)
2017. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Kávéhab? Az egy desszert. Tejhab lesz amire te gondolsz, azzal működik a latte art. Borotvahab max tejszinhab helyettesitesere való, a latte arthoz semmi köze. Tejhabot tudsz sima habverővel is készíteni, pláne hogy ehhez nem kemény, hanem lágy, krém szerű hab kell. A kávét viszont krémesre kell főzni, ez profi kavegep nélkül nem biztos hogy össze jön.
2017. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

IKEÁ-ban vettem kemény kétszáz forintért egy tejhabosítót, elég jól működik, annak ellenére, hogy többször bedobtam már a mosogatóvízbe, szerkezettel, elemmel, mindennel együtt. Nem is ez lenne a drága, hanem a gyakorlásra elhasznált sok-sok tej, ami nem árt, ha zsíros, azaz drága.

Lehet, hogy az első válaszolónak lesz igaza, jobban jársz, ha vízben felvert borotvahabon gyakorolsz.

2017. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Djjjozsiiiii válasza:
Lehet kapni lezárható műanyag mixert, beöntöd a tejet, majd 1 percig rázod, utána beteheted a mikróba fél percre. Lehet kapni kézi habosítót. Lehet sima dunsztos üveggel is habosítani így. Csináltam már műanyag kannával is habot, a végére tehetsz pia kiöntőt ha művészkedni szeretnél. A dunsztos üvegbe tehetsz egy habverőfejet, úgy hatékonyabb.
2017. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!