Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elfelejtettem hogy nagy...

Játékgyerek kérdése:

Elfelejtettem hogy nagy péntek van és húst ettem ez bűn?

Figyelt kérdés
(14 éves vagyok)

2017. márc. 24. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Semmisem kötelező. Csak katolikus iskolákban erőltetik az emberekre ezeket.
2017. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg kell gyónni?
2017. márc. 24. 19:43
 3/7 anonim válasza:
100%
Ne aggódj még nincs Nagypéntek. Április 14-én lesz.
2017. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Ma nincs nagypéntek. Böjti péntek van,amikor ÖNKÉNT lemondhatsz a húsról,de helyette más jócselekedetet is felajánlhatsz,pl. mosogass el most vacsora után,anyukád helyett,ő meg hadd pihenjen addig. Ez így nem kell meggyónni

Viszont! Ha már megígérted Istennek,hogy nagyböjtben,húsvétig minden egyes pénteken lemondasz a húsról,akkor meg kell gyónni. Ha nem tettél magadban ilyen ígéretet,akkor nem kell meggyónni. Váltsd ki jócselekedettel,ahogy az előbb írtam.

Amikor viszont KÖTELEZŐ lemondani a húsról és nem lehet kiváltani,az évi 2 nap: hamvazószerda és nagypéntek,a nagyböjt eleje és vége. Hamvazószerda értelemszerűen már elmúlt,remélem,akkor nem ettél húst,mert ha igen, azt meg kell gyónni.

Nagypéntek pedig húsvétvasárnap előtti péntek lesz. Akkor se egyél húst,mert ha igen,azt is meg kell gyónni.

Katolikus hittantanár vagyok,remélem,segítettem. Ne aggódj! És ne hallgass az itteni vallásgyalázókra,istentagadókra,gúnyoskodókra!

2017. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hármas viszont jó választ adott. Erre a dátumra figyelj!

Négyes válaszoló voltam.

2017. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

19.59


Ez a kiváltás ez igaz? Nem is tudtam. De hogyan tudja az ember meghatározni a kiváltás mértékét?


Mert szerintem a húsevés nem lehet egyenlő egyszeri elmosogatással. Főleg nem 14 évesen.

2017. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 26. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!