Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elektromos kenyérsütôvel...

Elektromos kenyérsütôvel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ki mennyire elégedett az elektromos kenyérsütôben sült kenyérrel? Megéri vele sütni? Milyent érdemes venni? Mit érdemes figyelembe venni vásárlaskor(teljesítmenyt, márkát)?

#kenyér #kenyérsütés #elektromos sütô
2013. jún. 13. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk moulinex xxl home bread van. Szeretek vele sütni, de igaziból eleinte jobban szerettem. Azóta rájöttem, hogy jobb a sütőben kisült kenyér. Bedagasztom, megformázom, három kis vágás a tetejére berakom a sütőbe és tök jó kenyér lesz. Abban a tartályban azért nem olyan. Eleve, hogy csak a teteje nyitott, másabb a kenyér. Terjedni se tud úgy. Nem rossz, de másabb. Most már gyakrabban dagasztom be kézzel. Ráadásul akkor érzem, hogy kell-e még valami bele, ha másik lisztet használok, mert hiába mérem ki pontosan az sose garancia.

Bár sokan mondják, hogy dagasztani jól lehet a kenyérsütővel is, de nekem egyszerűbb elővenni egy tálat, mint az egész szerkezetet, lapátokat, bödönt stb. stb. Mert ugye egy csomó helyet foglal így eleve el van téve.

Nem azt mondom, hogy bánom, hogy megvettük, mert nélküle kézzel se dagasztanék, eszembe se jutott volna kenyeret sütni, de hát nem használom annyit.

Lekvárt is tud főzni elvileg, még nem próbáltam, de mindig készülök. Na majd idén. :)

2013. jún. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is elégedettek vagyunk vele. Kenyéren kívül például az aranygaluska tésztáját is a géppel kevertetem kis és meg is dagasztja. Lekvárt is főztünk benne ;)
2013. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Nagyon olcsót nem biztos, hogy érdemes venni. Nekünk először egy egylapátos volt, aminek tönkrement az üstje elég hamar, szerencsére ekkor még garanciális volt, és kicserélték. Mikor másodszor tönkrement, dobhattuk ki, mert majdnem annyi lett volna egy új üst, mint egy új készülék. Időközben vettem egy kétlapátost, amit tartalékba eltettünk, amikor beszereztem egy olcsó (10-12 ezer Ft-os) egylapátost. Ennek is tönkrement az üstje alig több mint két év használat után, a garancia pedig, asszem, 1 év volt rá. Hausmeister, úgy emlékszem. Néztem hozzá üstöt, 5000-ért lenne, + egy ezres a postaköltség, szóval 6000-ért megint működne talán 1-2 évig... :)

Szerintem érdemesebb márkásabbat venni, mert ezeket direkt úgy gyártják, hogy gyorsan tönkremenjenek, és a delikvens vegyen újat. Persze a márka és az ár sem garancia arra, hogy évtizedekig bírni fogja, bezzeg a régi, NDK-s elektromos kütyük szó szerint évtizedekig bírták/bírják...

Egyébként jó kenyeret süt, csak hamar megszárad. Mi rakunk bele négyféle magot, tönkölybúzalisztet, aminek egy kis része teljeskiőrlésű, már megvan a bevált recept, mást nem nagyon sütünk vele.

2013. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem évek óta megvan egy Moulinex (igaz keverőtálat már újat kellett venni, ami elég drága), de én nagyon sokat használom.

A benne sült kenyeret nem annyira szeretem, így csak beleteszem dagasztó programra az anyagot, és ha megkelt, formázom a kenyeret, vagy kiflit, zsemlét és sütőben sütöm meg, de ezzel készítem a pizzatésztát is, kelt tésztákat, még a fánkot is, számomra már nélkülözhetetlen.

2013. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:


[link]

2013. jún. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én főleg dagasztásra használom, a kenyeret sütőben sütöm, de a gépben dagasztom.

Fánk- és pizzatésztát is dagasztok benne.

Amit mindig kenyérsütőben sütök, az a kalács. Nagyon szeretik a nagyszüleim, pedig bőven 80 felett vannak.

2013. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!