Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért sokkal kevesebb az...

Miért sokkal kevesebb az elvitelre kért étel mennyisége, mint az amit helyben fogyasztunk?

Figyelt kérdés
Nem lenne problémám ezzel, ha nem ugyanannyit kéne érte fizetni mindkettőért...

2017. ápr. 11. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ezt csak te gondolod így.
2017. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Még sose vettem észre, hogy valahol kevesebbet adnának ha elvitelre kéred.
2017. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1-es

lehet, hogy csak én gondolom így, de attól még lehet igaz


#2-es

a legtöbb helyen általában valóban közel ugyanannyit szoktak adni mindkét esetben, de észrevettem, hogy egy-két helyen még a háromnegyedét sem éri el az elvitelre kért adag a helyben fogyasztottnak..

2017. ápr. 11. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Akkor ne azt írd, hogy "sokkal kevesebbet adnak", hanem hogy egy-két helyen kevesebb, mert ezek szerint a legtöbb helyen ugyanannyi az adag.


Ha meg valahol tényleg kisebb az elvitelre szánt adag, akkor oda nem megyek többé, de nem általánosítok és nemt esezk fel értelmetlen kérdéseket.

2017. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4-es

1. a kérdés értelmes, legfeljebb te nem tudod megfelelően értelmezni...

2. a kérdésben nem volt specifikálva, hogy kire értendő (mindre, vagy csak egyre), ennek értelmezése az olvasóra volt hagyva..

(de legközelebb, hogy biztosan megértsd, kvantorokat is fogok használni, csak a te kedvedért)

2017. ápr. 11. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Néha kínaiban szoktam kérni elvitelre, de ott általában annyit adnak, hogy két napig eszem az egy adagot.
2017. ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!