Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit egyek reggelire?

Mit egyek reggelire?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem eszem krumplit és tésztát, sem kenyeret (sem mást, amiben liszt van), viszont most azt mondta, a fogorvosom, hogy egy hétig mellőzzem a tejtermékeket.

Eddig gyümölcsöt ettem sajttal, vagy zabkását (tejes) aszalt gyümölccsel.

Valami olyan ételre lenne szükségem, ami elég energiát ad, mert könnyű fizikai munkát végzek.


A krumplit és a tésztát nem szeretem, a kenyérből az olcsó vacak, tele van tartósítószerrel, a jó meg nagyon drága. (Nem Magyarországon élek.)

Olyan ételeket sem eszem, amik hozzáadott cukrot tartalmaznak, például egyes felvágottak, és olyat sem, ami pálmaolajat,és olyat sem, amit olajban sütnek meg (mert attól hányingerem lesz.)



2017. márc. 31. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyesek? Sokféleképpen elkészíthető, lehet belőlük akár reggeli is. Vagy fasírtnak, zsiradék nélkül a sütőben is megsüthető.

Csicsóka? Édesburgonya? Sütőtök? Csicseriborsó?


Gabonafélék? Hajdina, köles, kukoricadara, ezekből lehet készíteni kását növényi tejjel, süthetsz rájuk tojást. Apropó, a tojás egy univerzális élelmiszer, rendkívül gazdag tápanyagban, és laktató.

2017. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyat, amit nem kell főzni, mert reggel nincs rá időm, esetleg jó hidegen is, ha előző nap készítem el. (zabpehely és tej van a munkahelyi étkezőben)
2017. márc. 31. 10:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A zabkása elkészített vízzel is (a britek erre esküsznek). Eheted gyümölccsel(pl. A Banán ban elég sok az energia), mézzel.

Smoothie persze ahhoz kell más is, mert csak cukor.

Tojás zöldséggel. Ha nem akarod reggel elkészíteni, a főtt keménytojás hidegen is jó.

Zöldséges kevert krémek puffasztott rizsszeleten (vagy búza - az finomabb)

2017. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!