Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért finomabbak az egészségte...

Miért finomabbak az egészségtelen ételek?

Figyelt kérdés

Pl ha sütök pizzát teljes kiőrlésű lisztből és zsírszegény sajttal, soklal rosszabb ízű, mint a hagyományos.

Vagy a tk. kenyerek. A friss ropogós fehér kenyérrel össze se lehet hasonlítani.

Az agyoncukrozott gyümölcsös joghurtok és cukrozott ízesített gabonapelyhek is sokkal jobban ízlenek, mint a natúr joghurt zabpehellyel vagy akár a chia puding.

Egyébként egészségesen táplálkozom, változatosan próbálok étkezni, cukor, fehér liszt általában kizárva, sok zöldség (az összeset utálom szinte), tejtermékeket is kerülöm a hétköznapokban, helyette növényi alternatívák. De minden nap megkívánom a chipset, csokit, pizzát, sültkrumplit, hiába ettem előtte egy "jó" ételt csupa egészséges hozzávalóból :(


2017. máj. 9. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Mert ezek mind tele vannak mesterséges ízfokozókkal, ezáltal intenzívebb az ízük, így elérik hogy az ember kívánja őket.
2017. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Mert el van rontva az ízlelőbimbónk azt kell mondani hogy só és cukor függők vagyunk sajnos :/

Erre jó példa a bébiétel ha megkóstolod érteni fogod miről beszélek

2017. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Uhhh a fincsi Mcdonaldsról meg KFC ről ne is beszéljünk😋

Én is így vagyok vele ahogy te. Próbáltam diétázni kizárni a lisztet cukrot stb 2 hétig egészjól birtam aztán a helyi hamburgeressel álmodtam.

A fogyimániások szerint ha kivánod az ilyen ételeket az azt jelenti hogy nem jól diétázol.

Úgy hog engem már nem is érdekelnek az ilyen dolgok inkább legyen rajtam 5 kiló felesleg mint sanyargassam magam hónapokig.

2017. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
0%
Vedd úgy, hogy ez a modern Ádám és Éva "teszt". Isten így büntet, mert régen beleharaptunk az almába.
2017. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés hamis állításon alapul.
2017. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Mert ezt hitetik el veled, akiknek haszna van az úgynevezett egészséges égtelek forgalmazásából.

Minden étel egészséges, has mértékkel fogyasztod és változatosan eszel.

A természeted okosabb, mint ahogy étkezel.

2017. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 DONIBOY válasza:
26%

Kevered az egészségest a fogyókúrással!

Egy paradicsomos-sonkás pizza 3 kiló sajttal ugyanolyan egészséges mint a teljes kiörlésű vacakok(már ha normális alapanyagokból van és nem Tesco-s sajttal meg sonkával), csak a szénhidrát sokkal több benne.

A joghurthoz meg próbáld ki a natúr joghurtba raksz apróra vágott gyümit és megspékeled pár kanál mézzel, és jobb lesz mint az agyoncukrozott.

Chips felejtős, vékonyra vágott krumplit süss ki ZSÍRBAN, rosszabbul hangzik mint az olaj de alig marad telített zsírsav a krumpliban utána, és finomabb is!

Ha meg fogyókúrázni akarsz, csirkemell rizzsel, nem drága finom és nem hízlal!

És szerintem ha valami nem ízlik és azt eszed többet ártasz mint heti 2-3 pizzával vagy csokival, de ezt nem kell elhinni ez már csak saját vélemény :P

[197cm, 90kg 17/F]

2017. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy olyan állítást kezelsz tényként, ami nem tény.

Legfeljebb azt állíthatja bárki, hogy neki az egészségtelen étel jobban ízlik - de ez ízlés dolga, nem egy mindenkire érvényes alapigazság.


Nyilván egy egészséges "pót-alapanyagokkal" készített pizza nem olyan ízű lesz mint egy "eredeti". Van akinek az egyik ízlik, van akinek a másik.

Régen rengeteg sült krumplit ettem - ma rá sem tudok nézni. Ha nagy ritkán krumpli, akkor sütőben, sütőpapíron sült parázs-burgonya, vagy steakburgonya. Krumpli íze van, nem olaj.

Egyáltalán nem használok sót - nincs is itthon -, csak annyit eszek, ami a nem általam készített ételekben van. Sokszor azok nekem már sósak.

Chipset soha sem szerettem - ma már a szagától is rosszul vagyok.

Az süteményadagom évi 2-3 meggyes vagy túrós pite, és negyedévente egy-egy káposztás rétes. Nem is kívánok többet, viszont simán elropogtatok egy kovászos ubit, vagy egy negyed kiló savanyú káposztát filmnézés közben.

2017. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem azok. Nekem a tk kenyér jobban ízlik a fehérnél, de egyik sem előnyös, így egyiket sem eszem.

A saját, jó ételeim viszont roppant finomak.

A zsírszegény sajt miért lenne jobb, mint a zsíros? A zsíros a normális, s ha minőségi keménysajt, akkor igazán nincs vele baj, még laktózt se igen tartalmaz.

Plusz én odavagyok a zöldségekért :D A kókusztejet is finomabbnak tartom, mint a tehéntejet... Jó, ha az ember hedonista egészségtudatosként szereti a rendes, jó ételeket. Bár hogy ki mit tart egészségesnek, s kinek mi az egészséges, az változó.


Az ember ízlése változhat valamelyest, tapasztalat. Persze vannak alapdolgok, s testi preferenciák, amikkel sokat nem lehet tenni. Még jó, hogy sokféle stílusban lehet viszonylag egészségesen táplálkozni, nem kell kerülni a zsírt meg ilyenek...


Nyilván én is tudok csinálni pocsék egészséges ételt s van kicsit sem előnyös étel, ami finom.

2017. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#7: Jókat írsz, de hogy kinek mivel jó fogyni... A csirkemell+rizs sokaknak maga a pokol, megvalósíthatatlan és sivár, s van, aki amúgyis csak éhezne mellette, mert nem elég zsíros.
2017. máj. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!