Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért áztatnak a kolléganőim...

Miért áztatnak a kolléganőim egy citromot a mosogatóban csütörtök délutántól másnap reggelig? Sosem láttam még ilyet! (Egy 28 éves férfi kérdezem. )

Figyelt kérdés
Csütörtök délután arra lettem figyelmes, hogy a vízzel teli mosogatóban egy ép és egészséges citrom kapott helyet. A felfedezést követő két órában sem történ változás, így biztosan ott marad másnap reggelig. Vajon mi lehet ennek az oka? Talán valamilyen gasztronómiai praktikáról lehet szó? Igazából őket is megkérdezhetném, de sajnos nem vagyunk ennyire közvetlen viszonyban.. :( Köszi a válaszokat!

2017. máj. 25. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
citromsav lemarja a vízkövet vagy szimplán legyen egy kis rohadásszag a mosógatóban.
2017. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan nem mered megkérdezni? :D Én szocfóbiás vagyok, de ez még nekem is sok :D
2017. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

"Igazából őket is megkérdezhetném, de sajnos nem vagyunk ennyire közvetlen viszonyban.. "

Ehhez közvetlen viszony kell?

Ezt egy vadidegentől is bármikor simán meg lehet kérdezni.

Köszönni azért mersz nekik?


Egyébként ma van a citromáztatás világnapja, és a bokonon babona szerint aki ilyenkor citromot áztat, annak nem lesz savanyú a következő egy éve, mert a vízben lévő oldott anyag semlegesíti az élet citromban manifesztálódó savanyúságát.

2017. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
3# én elhittem
2017. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A citrom egészben van? Mert akkor nem hiszem, hogy a citromsav maró hatása érvényesülne...
2017. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még ilyet, de ritka nagy hülyeségnek hangzik. Ha vízkőoldásra akarták használni, akkor három ponton is elrontották: 1) vízzel teli mosogatóban semmit nem ér, 2) egészben, héjastól megint csak semmit nem ér, 3) jobb a tömény citromSAV. De lehet, hogy valaki egyszerűen csak beleejtette és megfeledkezett róla.
2017. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"3# én elhittem"

:-)

2017. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen
2017. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ha el van vágva, akkor fertőtlenítésre használják. kicsit fura, mikrót tényleg szoktak így fertőtleníteni, de a mosogatót általában inkább kisikálják, de lehet, hogy nem volt hozzá kefe meg tisztítószer, csak 1 citrom


azért az elég gáz, hogy nem mered megkérdezni tőlük

2017. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Fertőtlenítő, szagtalanító hatású és bio módszer. (Bár, én a 20 %-os ecetet hatékonyabbnak és sokkal olcsóbbnak tartom.)
2022. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!