Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Energiaital koffeintartalma,...

Energiaital koffeintartalma, most akkor ki hazudik?

Figyelt kérdés

Olvastam erről hogy hurrogtak az energiaitalra, hogy milyen magas koffeintartalom stb... Amiket én szoktam inni azoknak 15-30mg a koffeintartalma. Egy hitelesnek tűnő egészségügyi oldal cikkjéből a következő infókat ollóztam ki. csésze kávé: 70-180mg csésze zöldtea 25-40mg kóla 9-10mg/100ml

Illetve a cikkben található a következő:



"számos energiaitalban pedig nagy mennyiségben található."


Ez még az előző infókra hivatkozva.

Na most 30mg/100ml-el számolva az energiaitalba lehet 75mg/doboz. Most ez hol "nagy mennyiség" a csésze kávé 70-180mg-jához képest? Most akkor ki hazudik?


2017. jún. 19. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Az energiaital nem a koffein miatt káros, hanem a rengeteg cukor miatt ami benne van.
2017. jún. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Azt ki mondta neked, hogy a kávé nem káros?

Csak a kis hugyosok általában az energiaitalt nyomják ész nélkül, nem a kávét.

2017. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kis hugyos, a munkahelyemen reggel kb mindenki azt nyomatja. Van aki még napi 3-at is simán bever.
2017. jún. 19. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen energiaitalt iszol. Pl. a Hellben van 32 mg / 100 ml, ez elég magas. A Bombában viszont 15 körül, ez nem több, mint mondjuk egy kólában. Úgyhogy nem is számít már energiaitalnak, azért is rakják a boltokban az üdítők közé. Pár éve, amikor keményen elkezdték megadóztatni a magas koffeintartalmú energiaitalokat, a legtöbb cég inkább amellett döntött, hogy legyen rosszabb a minőség, kevesebb koffeintartalom. Nagyon kevés cég (pl. a Hell) vállalta csak be azt, hogy maradnak a minőség mellett és inkább vállalják a magasabb adót.

Az energiaitallal elsősorban nem is a koffein miatt van a baj, a vesére, a szívre ártalmas, ha sokat iszol belőle. Én már csak tudom, mert évekig nagyon sokat ittam, volt olyan hogy egyszerre megittam vagy 2 litert, utána olyan rosszul lettem, csoda, hogy nem a mentő vitt el. Most még lehet, hogy menőnek képzelitek magatokat, amiért letoltok napi pár dobozzal, nem is most lesz belőle bajotok, majd csak pár év múlva. Na majd akkor leszoktok róla, ahogy én is, mert kénytelenek lesztek...

2017. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

" Most még lehet, hogy menőnek képzelitek magatokat,"


Még mindig felnőtt emberekről van szó, nem 12 éves kisgyerekekről. Sikerült felfogni? Bár gondolom te még életedbe nem dolgoztál, és soha nem voltál olyan szituba, hogy korán reggel munkába kelj, és valahogy gyorsan képbe kell ráznod magad.

2017. jún. 19. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

A cikk téved. Nem hinném hogy hazudik, pusztán nem vette a fáradságot hogy utánanézzen. Sajnos itt tartunk, neten le lehet hozni kb bármit.

Az is hülyeség, hogy sok benne a cukor - nem több mint bármelyik üdítőben, ráadásul azokból a legkisebb is fél literes, míg az energiaital általában csak negyed literes. Plusz energiaitalból is létezik cukormentes.

2017. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na most külföldön lehet olyat kapni, például a Monster márkából, amivel embert lehet ölni, olyan magas a koffeintartalma. Sőt, kis shotokat is lehet venni, kifejezetten ilyen extrém felpörgetés céljából, csak nem nálunk. De máshol igen.

Az meg emberfüggő, kit mit bír. Van barátom, aki 8 kávé után is elalszik, egy pohár kólától meg ébren van 2 napig.

A koffeint is van, aki bírja, van, aki nem. Igen, mindenkinek van egy olyan munkatársa, aki reggel megiszik 2 kávét, aztán a műszak alatt 4 energiaitalt, este meg 2 liter kólát, és semmi baja. Lehet, hogy később se lesz, de lehet, hogy 30 évesen már magas lesz a vérnyomása, és többet az életben nem ihat ilyen szrokat.

Mindenkinek a maga felelőssége eldönteni, hogy mit eszik, mit iszik, meg mit szív. Teljesen felesleges valakit győzködni arról, hogy valami nem egészséges, ha szerinte neki nem lehet baja tőle. Az meg pont ugyanolyan idegesítő, mikor valaki minden beszélgetésnél felhozza, hogy a hüjeorvosok már megint meg akarták neki magyarázni, hogy napi 2 doboz cigi káros, debezzegnekisemmibaja, meg a hüjeorvosok már megint azt mondták, hogy ne igyon sok kávét, mernekisemmibajaúgyse.

Igyad, ha akarod, igyatok napi tizet, huszat, a kutyát nem érdekli. De ha meg akarod cáfolni az internetes cikkeket, akkor nyugodtan nyissál egy labort, és mérd le mindennek a koffeintartalmát. Fsznak kell ezen hisztériázni mindig valakinek...

2017. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

"Még mindig felnőtt emberekről van szó, nem 12 éves kisgyerekekről. Sikerült felfogni? Bár gondolom te még életedbe nem dolgoztál, és soha nem voltál olyan szituba, hogy korán reggel munkába kelj, és valahogy gyorsan képbe kell ráznod magad."

Szegénykém, te annyira próbálod bizonygatni, hogy nem vagy kisgyerek. Pedig bizony kb. 12 évesek szellemi szintjén mozogsz. Ha ettől idősebb vagy, az elég kínos.

Képzeld, így 34 évesen "életembe" dolgoztam már pár olyan helyen, olyan "szituba" ahova mondjuk reggel 6-ra kellett bemenni. De sosem kellett kávé vagy energiaital ahhoz, hogy felébredjek és képbe kerüljek. Ez a gyenge, függő emberek menedéke. Normális ember megmossa az arcát és felébred.

4-es válaszoló

2017. jún. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem gondolja úgy, hogy a koffein káros, az szánja rá magát egyszer, menjen el a körzeti kardiológiára, és konzultáljon a szakorvossal. Persze csak ha tényleg érdekli a téma.


Egyébként nagyon helyesnek tartom, hogy sokan dohányoznak, piálnak, meg nyomják a koffeint, legalább kicsit érvényesül az evolúciós nyomás a mai modern, hülyéket megmentő társadalomban is, hogy az ostoba embereket hamarabb elvigye az ördög. :3 (Elég baj, hogy sajnos nem még azelőtt, hogy jó sok gyereket csinálnának. :( )

2017. jún. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

00:24


Nincs màsik kérdés ahol trollkodhatnàl?

2017. jún. 20. 06:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!