Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Paradicsomszósz és ketchup...

Paradicsomszósz és ketchup nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
mi a különbség?

2017. jún. 29. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Minden ketchup paradicsomszósz, de nem minden paradicsomszósz ketchup.
2017. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
A ketchup határozottan sűrű, a paradicsomszósz tetszőlegesen sűrű.
2017. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

A ketchup az ugye jellemzően a bolti, sűrű, nyomható állagú nem túl markáns fűszerezésű paradicsomszósz. Persze házilag is lehet készíteni, bár nekem természetes módon (tehát plusz sűrítőanyag nélkül) sose lett ugyanolyan a massza.


A paradicsomszósz egy tágabb fogalom, ebbe aztán mindenféle állag, fűszerezés belefér. Lehet teljesen ízesítetlen, egyszerű szétfőzött és pépesített paradicsom, de akár friss vagy szárított fűszerekkel komplett tésztaszósszá variált különlegesség is.

2017. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én a paradicsomszószt paradicsomízűnek érzem, a ketchupot már közel sem... az ketchup ízű. Nekem teljesen más. :D A színe is, az állaga is, nyilván az összetétele is. Még sosem néztem meg, mikből és hogyan keverik ki a ketchupot, de szerintem sokkal kevesebb a valódi paradicsomtartalma, mint egy rendes szósznak.
2017. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

A paradicsomszósz csak EGY alapanyaga a ketchup-nek a húszból.

A különbség akkora köztük, mint egy darab nyes hús, vagy egy vadas pecsenye között.

[link]

2017. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem bizony.
2017. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 roland7564 válasza:
23%
nem sokban különbözik csak az íze és a sűrűsége.
2017. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 30. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!