Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » "1 kg ketchupban 1,8 kg...

"1 kg ketchupban 1,8 kg paradicsom"?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy valaki észrevette-e, de az Univer ketchupra ez van ráírva. Nem hiszem, hogy ez a felirat így értelmes lenne, vagy valami nagy újítást találtak ki a ketchuposok. Szerintem eléggé vicces, de nem kéne valahogy értelmesebben megfogalmazni? :'D

2017. máj. 15. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez így teljesen érthető szerintem, nyilván vizet veszt. Az nem informatív, hogy 1 kilóban 90 dkg paradicsomsűrítmény vagy ilyesmi. Bár pontosabb lenne, hogy 1,8 kg paradicsom felhasználásával készült...
2017. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lassmich Ruhe ***** válasza:
100%

Fajlagos számot hivatott jelölni az adat, hogy mennyi nyers paradicsomból állítanak elő 1 kg ketchupot.


A házihoz lényegesen több kell, szóval nem irreális, ha erre gondoltál, mondjuk a nagyanyám nem dobta be a vegyészi ismereteit hogy pirosabbat vagy édesebbet csináljon, csak a természetes alapanyagokat.

2017. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A megfogalmazás tökéletesen értelmes.

Attól tartok, aki itt nem értelmes az bizony Te vagy.

2017. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb fajta téliszalámi is úgy készül hogy 130 gram húsra 100g termék jut, szintén a vízveszteség miatt.
2017. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha 1,8 kg paradicsomot ketchup-sürüségüre befözöl, akkor igen sok vizet veszít és az eredmény 1 kg ketchup lesz.


Ez tökéletesen értelmes szöveg, csak tudni kell gondolkodni. Ugyanis a befözésnek az a lényege, hogy az alapanyag vizet veszít. (Ugyanez érvényes a kolbász/szalámira is - ott is a kiszáradás miatt az alapanyag súlya több, mint a készterméké)

2017. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesem értem, hogy hogy gondolták, de valamiért nagyon zavar a megfogalmazás :D Köszi a válaszokat. Én még mindig úgy gondolom, hogy így nem pontos, én biztosan egy "1 kg ketchup 1,8 kg paradicsomból", vagy hasonló szöveget írtam volna rá. Nem tudom, miért zavar ez - úgy tűnik a magyar nyelv bonyolult nekem :)

Bocs a zavarásért, ezek szerint csak én vagyok így ezzel.

2017. máj. 16. 15:45
 7/7 anonim válasza:
100%

Mikor én is legelőször láttam ezt a kiírást, elég érdekesnek tűnt a megfogalmazás... Akinek minimális humorérzéke van, szerintem érti.

De azért nyilván értettem mit szeretne mondani vele.

2017. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!