Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ennyire furcsa lenne az íz...

Ennyire furcsa lenne az íz összeegyeztetése az illattal?

Figyelt kérdés

Sokszor egyeztetem össze a kettőt. Pl. Az előbb mondtam el anyukámnak és a nővéremnek, hogy nem tudom megenni a limeos-mascarponés joghurtot, mert olyan íze van, mint a testápolóm illata. És úgy is gondolom. Ezt nehéz elmagyarázni, de amikor érzem a joghurt ízét, az teljesen olyan, mint amilyen illata van a testápolómnak. Nem, sose kóstoltam meg a testápolóm, csak az illatát éreztem. Mindenesetre, anyukám és nővérem csak annyit mondtak, hogy hülye vagyok, nincs semmi baja a joghurtnak, és nem értik, miről beszélek. Én pedig nem értettem, ők miért nem értik.

Korábban is volt már ilyem, megjegyeztem, hogy a folyosón olyan illat van, mint valaminek az íze (már nem emlékszem). Újfent hülyének nézett mindenki, és nem értették, miről beszélek, vagy honnan jött ez nekem.


Ez ennyire furcsa dolog lenne? Én azt hittem, ez mindenkinek átlagos. Vagy tényleg átlagos, és ők pont nem érzik?



2017. júl. 7. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez átlagos, én Tihanyban ettem valamilyen virágos fagyit (talán ibolyásat), és echte olyan íze volt, mint amilyen szaga a budi illatosítóknak van. :D
2017. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát én teával jártam így. Lótusz teát vettem és pont ugyanolyan illata volt mint a tusfurdomnek - de a rózsa teát se bírtam meginni, mert annak meg intenzív rozsaolaj illata volt
2017. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
te vagy a fura...
2017. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az orr, fül, gége kapcsolatban van egymással, nem lep meg, ha az orrunkon beszívott illatokat egyúttal ízként is érezzük. Igen, valahol ez összemosódik, hisz az illat alapján döntjük el, hogy számunkra egy étel ehető vagy sem.

Én például azért nem szeretem az erdei gyümölcsös joghurtot, mert számomra cefre szaga van, pedig még sosem ettem cefrét és nem is szándékozom, de ismerem a szagát.

Érdekes módon, a tearózsát sokszor a málna ízzel párosítom.

2017. júl. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanazokat a molekulákat érezzük illatként, mint ízként?

Én teljesen természetesnek tartom, amit írsz, kérdező, én is ilyen vagyok.

2017. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is szoktam így lenni.

Ez nem a szinesztézia egy változata?

Mióta megtudtam, hogy a napoknak valójában nincs is színük, meg a hónapoknak sincs, hanem nálam ezt a szinesztézia teszi, azóta erre, amiről te beszélsz, erre is azt hittem, hogy a szinesztézia miatt van.

2017. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!