Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti megveszitek a silány...

Ti megveszitek a silány minőségű, olcsóbb, lapáttal mért fagyit?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre itt nálunk,hogy van 1-2 ilyen típusú hely,ahol nagy adagot adnak picivel olcsóbban lapáttal,persze semmi íze,de az emberek csak az árát nézik,tudják hogy nem olyan finom,de mégis megveszi.Közben folyik össze-vissza,nem is tudják normálisan enni.Én meg inkább úgy vagyok,hogy legyen picivel drágább,gombócos,de az ízletes legyen.
2017. júl. 9. 09:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Bolti fagyit veszünk általában, jobban jön ki árban egyszerűen, és finom is.

Régebben még vettünk fagyizóban fagyit, de ha nem jött be egy fagyizó, akkor nem mentünk oda többet.

Lehet, hogy turisták, és akkor jártak ott először. De van olyan lapátos is, ahol jó a fagyi.

2017. júl. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én oda megyek, ahol finom, nem az a mérvadó, hogy gombóc vagy lapát...
2017. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk nincs ilyen kapcsolat a méret és a minőség között. Pici gombócos helyből is van szar. És nagy adagosban is van jó.
2017. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a lapátos drágább,sokszor ízesebb is. Persze helye válogatja, van a hol a gombócos is olyan.

Ránézésre nem lehet megállapítani, hogy milyen az íze, random emberekhez meg nem megyek oda, hogy belenyaljak a fagyijukba.

2017. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%
Mi az a lapátos fagyi? Életemben nem hallottam még ilyet!
2017. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

én pont a tölcséres, gombócos fagyit nem szeretem

én a mekis öntetes pár száz forintos poharas fagyiért vagyok oda. inkább veszek olyat, mint gombócosat. nem vagyunk egyformák, mindenkinek más ízlik.

szerintem ne akadjunk ezen annyira fent, hogy ki mit eszik. mindenki azt vegyen amit szeretne és amit megengedhet magának.

megmondom őszintén nem is vennék 1000 forintért 3 gömb fagyit, nekem nem ér annyit.

kinek mi.

2017. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk a játszótér mellett csavaros fagyi van. Húgom (25 éves) azt imádja. Én ha tehetem Elmegyek a zöldségeshez, ott lapáttal mérik, dekára kérhetek. Isteni finom, és olcsóbb mint a csavart. Sőt a gombócosnál is (az is van:Állítólag kézműves).


Ha valaki spórolásból vesz sz.rt az téged miért zavar? Van vevő a Tesco gazdaságos szalámira, meg olcsó virslire is. Az nem zavar?


És ha valakinek minden fillér számít? Azért vesz olcsóbbat? Az szerinted ne is egyen, mert nincs pénze jobbra???

2017. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én igazából minden fajta fagyit szeretek. Az olcsóbbat is. És ha az olcsóbbat is szeretem, akkor minek költsek rá többet?
2017. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megvettem 2 alkalommal, nem ízlett, így már nem veszek ilyen helyen. Nálunk van egy jó fagyizó az albánok mellett, ott szoktunk fagyizni a gyerekekkel. Ott legalább nem kell sorban állni. Itt is nagyon menő a lapátos fagyi.
2017. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam venni, lehetséges, hogy igénytelen vagyok, de engem nem zavar....Eleve nem várok csodát, ezt nem is értem...ha valaki látja, hogy óriási adagot adnak, olcsón, akkor abból már gondolhatja, hogy az nem egy fantasztikus, különleges cukrászremek lesz, hanem egy vizes, felhabosított fagylalt....Nekem nyáron néha kifejezetten jól is esik mert sokkal könnyedebb, hiszen tulajdonképpen nincsen benne semmi. Ettől függetlenül, ha valami tényleg finom fagyit szeretnék enni, amiről tudom, hogy jó minőségű, finom az íze, krémes stb., akkor meg elmegyek abba a cukrászdába, ahol tudom, hogy ezt meg is kapom. Nem értem, hogy hol van itt a probléma....

Egyébként nem véletlen, hogy ennyi rossz minőségű fagyival lehet találkozni...Ilyenkor boldog-boldogtalan fagyit árul mert azt hiszik, hogy nyár van, meleg van és ezért majd az emberek megveszik....Ugyanakkor a jó minőségű fagylaltnak az előállítása is drágább, így magasabb áron is értékesítik, viszont az emberek többsége nem fogja megvenni a 300-400 forintos fagyit még akkor sem ha az ízletesebb, valódi gyümölcsből van stb., mert két sarokkal arrébb ott egy fagyi árus, akinek nagy valószínűséggel halvány lila fogalma sincsen arról, hogy mitől jó egy fagylalt vagy hogyan kell elkészíteni stb., de ennek ellenére mégis több vásárlója van mert porokból összekutyul egy doboz fagyit, amit 150-200 forintért árul és azt az emberek megveszik. Van egy nagyon jó cukrászda a városban, ahol nagyon finom fagyit árulnak és régóta jóban vagyunk velük, ismerjük őket stb., ők szokták mesélni, hogy mindig nagy dilemma, hogy kinyissanak vagy sem és már évek óta árulják a házat, a műhelyt mert egyszerűen nem éri meg nekik csinálni. Ők cukrászok, értenek a szakmához és nem hajlandóak rossz alapanyagokkal dolgozni, viszont az emberek nem veszik meg a drága fagyikat, süteményeket. Egy nagyvárosban nyilván könnyebb boldogulni, hiszen maga a kereslet is nagyobb vagy ahogyan valaki írta, hogy egy neves cukrászdának is más a helyzete. Biztos, hogy már fárasztó, hogy szinte mindenre ez a válasz és egyébként elég szomorú is és aki nem olyan helyzetben van valószínűleg meg sem érti, de ma nagyon sok magyar ember nem teheti meg, nem engedheti meg magának, hogy mindenből a minőséget válassza és odafigyeljen arra, hogy mit visz be a szervezetébe. Lehetséges, hogy a fagyi nem egy olyan dolog, amit az ember napi szinten fogyaszt, de ettől függetlenül azért az emberek megnézik az árát és inkább az olcsóbbat választják, ami lehetséges, hogy kevésbé finom és jó minőségű, de nem terheli meg annyira a pénztárcájukat... Családok esetében is, főleg ahol több gyerek is van, inkább azt látni, hogy a boltból horják haza a nagydobozos jégkrémeket, fagyikat mert azt engedhetik meg maguknak, ebből is látszik, hogy manapság Magyarországon szinte gazdasági kérdés az, hogy az ember mit eszik és nem azon múlik, hogy mit kíván meg, mire lenne igénye vagy mi az egészséges...

2017. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!