Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most komoly, hogy egy olyan...

Most komoly, hogy egy olyan táplálkozásszakértőnek kikiáltott ember foglalkozik élelmiszergyártással, akinek fogalma sincsen, mi a különbség a szénhidrogén (CH) és a szénhidrát között?

Figyelt kérdés

Szerintem marhára nem mindegy, hogy egy élelmiszerben szénhidrogén, azaz CH van, ami halálos is lehet, vagy szénhidrát. Ráadásul mikor a vegyjeles botrány volt, senkinek sem tűnt fel, hogy a Mokkában kijelentette, hogy a cukor szénhidrogén, és tulajdonképpen nem is abból volt a botrány elsősorban, hogy szerinte a cukor és a kokain azért rokonvegyület, mert mindkettőben van szén, hidrogén és oxigén...


[link]

[link]



2017. júl. 31. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Schobert Norbert majd akkor lesz táplálkozási szakértő, ha mutat egy dietetikusi diplomát. Addig csak egy mások hülyeségén élősködő, felkapaszkodott surmó paraszt exfakabát.
2017. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Azért te sem vagy agysebész, ha a szénhidrogénről azt hiszed, hogy az egy konkrét vegyület... Segítek: olyan sincs. Az csak egy gyűjtőnév, a legszimplább szénhidrogén sem 1 szénatom és 1 hidrogénatom, hanem 1 szénatom és 4 hidrogénatom (együtt: metán).

Nem akarom védeni azt a senkiházit, de amikor a szénhidrátokat CH-nak nevezik, akkor azt nem vegyjel értelemben használják, hanem az egy informális megnevezés.

2017. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Szerintem sem túl hiteles a Norbi. Szaffi az istenkirály.
2017. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondtam bármikor is, hogy azt hiszem, hogy a szénhidrogén egy konkrét vegyület? Nem!

Tisztában vagyok vele, hogy a szénhidrogének közé tartoznak a paraffinok, olefinek, acetilén típusú szénhidrogének és ezek vegyületeik, mint a földgáz és kőolaj, köszönöm szépen, emelt szinten érettségiztem kémiából...

2017. júl. 31. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A CH jelölés NEM vegyjel, hanem az angol (összetett) szó carbohydrate kezdöbetüi, ami így terjedt el a nemzetközü táplálkozással foglalkozo szakirodalomban.


Szóval ha valaki a szénhidrátokra ezt a jelölést használja, az korrekt.

De ettöl még az említett valaki véletlen sem szakember.

2017. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vegyjel, és tudom, hogy nem is képlet.

[link]

Bár itt CHO-t ír, de elfogadom a CH-t is.


De azért...

https://www.youtube.com/watch?v=g5IGizrDN8s

0:29 „Hiszen mind a kettő, ugye, egy szénhidrogén-molekula.”

2017. júl. 31. 17:04
 7/7 Noblesse Oblige ***** válasza:

A CH-jelölést én mindig a szénhidrogén vegyületcsoportokra írtam anno (rövidítés).


De valaki fentebb jól írta, a nemzetközi jelölésben a carbohydrates (=szénhidrát) szintén CH jelölésű. És sokan keverik. Pont 1 hónapja futottunk bele ebbe, angol fordítás órán.

2017. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!