Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukorbeteg miket nasizhat?

Cukorbeteg miket nasizhat?

Figyelt kérdés
2017. aug. 13. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Szárított húst.
2017. aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Szalvétát
2017. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
WC papír gurigát.
2017. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Sós dolgokat, vagy diabetikus termékeket. Elég fos ízük van...
2017. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Igazából szinte bármit, mennyiség kérdése, sok cukorbeteg még gyors cukrokat is rendszeresen eszik (a cukorbeteg étrendben is szerepel), csak egyszerre keveset...


Persze van más, jobb opció. Nekem a zöldség (akár valami nem cukros szósszal) s a sós mogyoró szimpatikus. De persze tömérdek édesség is készíthető, ami nemhogy cukorbetegeknek, de még extrém szénhidrátszegény étrenden levőknek is jó.

2017. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja értem. Akkor a cukorbeteg ehet cukrot, csak nem annyit amennyit egy egészséges ember?


És akkor a sós mogyoróban nincs cukor? Mert úgy hallottam, hogy mindenben van valamennyi cukor. Pl. a kiflit úgy tudom nem ajánlják, de a burgonyát se. Vagy a sós mogyoróban annyira kevés a cukor, hogy az már nem is számít?

2017. aug. 14. 00:55
 7/14 A kérdező kommentje:
Mik azok a "gyors cukrok "?
2017. aug. 14. 01:14
 8/14 anonim válasza:
73%
Kenyér, kifli, mogyoró, sós ropogtatnivaló.. Stb stb. Tele van szénhidráttal. A szénhidrátot alakítja át a szervezet cukorrá. Ne a tartalmazott cukor mennyiségét nézd hanem a csomagoláson lévő táblázatban a szénhidrátmennyiséget. Minden ehető mértékkel. De minden ember más. Ki kell tapasztalnod a Te szervezeted mit hogyan tolerál.
2017. aug. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
A "nasi" nem fér bele a cukordiétás magatartás történetbe. Maga a nassolás, a folyamatos csipegetés,ha azt értjük rajta olyan étkezési magtartás, amely azért nem jó mert nagyon nehezen mérhető hozzá az inzulin adag, de ugyanezt mondhatjuk a kezeletlen diabetesre is. Szóval a nasi alatt bevitt szénhidrát adagot is mérni kell, és határt kell szabni az inzulin felhasználásához. A neten mindennek megtalálhatod a kalória tartalmát. Nekem a rágó jött be, és a víz "nasi", jött be az étkezések között. Ha ettem bármit, még éhesebb lettem.
2017. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mit nevezünk nasinak. Én kisérletkééen 12 órán eresztül minden órában megettem egy szem kockacukrot. Nem nőtt meg számottevően a vércukor szintem a végére. Az egész napos cukorevés joggal nevezhető nasinak. De mivel el volt osztva időben, a szervezetem inzulintermelése ezzel lépést tudott tartani. Ugyanez a 12 kocka kifektetett volna, ha egyszerre eszem meg. A "lánc-cukorkázás" a veszélyes.


Az rablómese, hogy adiapetikus készítményeknek "fos íze van". A ma használatos "lassú ckrok" ieze nem tér el a normál szaharózétól, csak lassabban dolgozódnak fel.


Amik pedig nem cukroakoholok, mint a fruktóz, nyirfacukor (xilit), nem fogyasztanak inzulint. Csak drágák, mint pl. a sztívia, ami növényi kivonat, édes de nem cukor.


Számolni kell és kikisérletezni néhány méréssel, ki mennyit bír.

2017. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!