Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi történhet, ha nem eszem...

Mi történhet, ha nem eszem egyáltalán főtt ételt?

Figyelt kérdés
Lehet valami bajom tőle? Az utóbbi időszakban nem nagyon volt alkalmam meleg ételhez jutni, és öszinten szólva már nem is kívánom őket. Volt, hogy elkészítettem a kedvenc ételemet, viszont ahogy oda jutottam, hogy egyek nem bírtam beleenni. Hosszú távon ennek lehetnek egészségügyi következményei?

2017. aug. 16. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
A nyersvegán étrendnél egészségesebb nincs, mindenképpen jó hatásai vannak csak.
2017. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Hacsak nem olyat próbálsz megenni nyersen, ami mérgező vagy extrém nehezen emészthető, s beviszed, amit kell, nem aggódnék. Az emberiség csak a legutóbbi időkben főz, s túlságosan hasonlítunk más állat rokonainkhoz, megvagyunk enélkül is.

Nekem is a nyersvegánok vagy általánosabban, a nyersevők jutottak eszembe. Sokuk évtizedek óta él nyers ételen és saját állítása szerint minden rendben. Ez azért biztató.


Más kérdés, hogy nekem speciel nagyon hiányozna a főtt étel, bár biztos belejönnék, ha kellene. Bár az komoly és necces étrendi változásokat jelentene, erősen alapozom tojásra s a nyersen evett tojásfehérjék problémásak egészségügyi okokból. Úgyhogy el kéne mozdulnom a nyersvegán étrend irányába, növényi fehérjékre alapozva. Legalább tengernél élnék, akkor mehetnének nyers halak, de így nem kockáztatok...


Szóval azon múlik a dolog, hogy át tudod-e alakítani úgy az étrendedet, hogy bevidd, amit kell. A hőkezelés hiánya még nem gond, de ha egyszerűen elhagyod az azt igénylő ételeidet, az problémás lehet.


De lehet, hogy te nem nyersen akarsz enni, csak a rendes főtt ételt kihagyni és kenyeret enni sajttal... Az megint más.

2017. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Semmi. Gondolom szüleid/nagyszüleid neked is mantrázták hogy naponta legalább egyszer főtt ételt kell enni. Igazából nem kell, miért kéne? Egy állat sem eszik főtt ételt, az ember sem úgy lett kitalálva.
2017. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Semmi nem történhet. Én nagyon ritkán eszem főtt ételt, nem igazán szeretem. Csak ha olyan kedvem van. És ilyen melegben ritkán van olyan kedvem, hogy bekapcsoljam a sütőt.


Megtehetem, egyedül élek.

2017. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hosszú távon a nyers vegánság lenne a célom, nagyon elkezdett foglalkoztatni az ő étrendjük. Egyenlőre viszont valóban kenyeret vagy valami péksüteményt ennék helyette, vagy esetleg joghurtokat. Viszont ez nagyon megnyugtat, hogy nem lehet belőle bajom.
2017. aug. 16. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Bajod lehet a nyersvegán életmódból ha rosszul csinálod, de nem konkrétan attól hogy nem főtt ételeket eszel. Figyelj a számodra megfelelő kalóriabevitelre, ezen belül a ch, fehérje és zsírbevitelre. Az elején ez mindenképp számolgatós lesz.
2017. aug. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A nyers vegán nagyon jó, ebből is 811 étrend. A gond a permetszerekkel van, bár a húsnál is bekerül. Ezeket már lehetetlen kikerűlni sajnos.
2019. szept. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!