Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért él olyan erősen az...

Miért él olyan erősen az emberek fejében az a téveszme hogy a magyar termékek jobbak, finomabbak?

Figyelt kérdés
Èn nagyon sok esetben azt tapasztaltam hogy a külföldiek finomabbak, pl dinnye, fagyi stb... De ha az összkèpet nèzem legalább 70%-ban jobbak a külföldi inport termèkek.

2017. szept. 1. 14:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom kiben él ez, én nem nagyon hallom ezt . Magam részéről meg, soha nem érdekelt, hogy egy paprika magyar e vagy spanyol.


Vannak olyan buta, befolyásolható emberek, akikkel minden sz art belehet vetetni.

Egy ismerősöm pl. 2 éve fújja, hogy xx borban van az orvosság, mert a tv-ben xy professzor mondta. Olyan szinten kajálta be (hiába mondtam neki, hogy kamu), hogy anti alkoholistaként és rákapott. Míg végül belátta, hogy nekem volt igazam, ugyanis olyan egészségkárosodásai lettek ami miatt pont elkezdte inni a lőrét xD

2017. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hát, a tv is ezt nyomja állandóan, bár azt tudom hogy csak reklámfogás, de sok személytől hallottam már, ismerősöktől, és ismeretlenektől is. Hipermarketben is találkoztam már ilyennel aki beszólt ezzel kapcsolatban + apám is nyomja állandóan hogy a magyar jobb, egészségesebb.


Meg ami nagyon megfogott, ma láttam a tvben egy reklámot amiben egy csaj győzködi a nézőket, hogy a magyar termékek sokkal egészségesebbek, mert hogy azok 100% hogy be vannak vizsgálva meg nemtom a külföldivel szemben. Na már most ha a külföldi nincs bevizsgálva akkor ennyi erővel a magyarban is van olyan amit nem vizsgáltak meg.

2017. szept. 1. 15:07
 3/21 A kérdező kommentje:
Meg ami még hirtelen eszembe jutott hogy olyat is hallottam már hogy azzal a magyar gazdákat termelőket támogatom ha magyar terméket veszem meg. Csak azt nem tudom hogy azt hogy? Mármint mielőtt bekerülnének a gyárakba majd a boltokba a termékek, azelőtt kifizetnek a termelőnek egy adott összeget, aztán meg annyiért adják tovább amennyiért akarják. Vagy nem jól tudom?
2017. szept. 1. 15:10
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
hallottál már nemzeti önérzetről? egy hazafias érzelmű polgárnak jobban esik a nemzeti falat, még ha forog is a szájában.
2017. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#4-es, én úgy érzem az olyan embernek valami nem stimmel az agyában.
2017. szept. 1. 15:16
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

lol :) ma 15:16



Nemzeti önérzet ... xD Azért van dugig a LIdl, Aldi, Penny.

Milyen finom lesz a tejföl, vaj a külföldről behozott anyagokból, ugyanis, a magyar tej nem elég zsíros és nem tudnak nyerni belőle annyi alapot sem ami a tejföl, vaj előállításához szükséges.

2017. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
* Jut eszembe, a spar laktózmentes tejfölénél finomabbat még életemben nem ettem, osztrákok csinálják.
2017. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tescoban a magyar dinnye dupla annyi volt mint az import, és az import is hihetetlenül finom volt.
2017. szept. 1. 15:43
 9/21 A kérdező kommentje:
*és az import hihetetlenül finom volt.
2017. szept. 1. 15:44
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

VAN, ami jobb, de elenyésző.


De pl. Svácjban magyar tv paprikát kapsz, mert jóízű :)

2017. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!