Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A korral változnak az ízek?

A korral változnak az ízek?

Figyelt kérdés

Ahogy idősödnek az emberek, mindenkinek megváltozik az ízlése, illetve az ízekhez való hozzáállása?


Nálam például több példából kiindulva is elég furcsa a dolog.


Kiskoromban imádtam a sütiket, minél édesebb, annál jobb, mára szinte nem is eszek semmi nagyon édes sütit.


A kávéra nem értettem, hogy lehet azt meginni olyan keserű volt, mára meg tej és cukor nélkül iszom a kávét.


Sörrel szintén hasonlóan voltam, most meg a kesernyésebb sörök a kedvenceim.


Ha vajas kenyeret ettem " piros arannyal " akkor mindig pár cseppet kértem rá, és fölé még egy réteg vajat, mára meg majdnem több az arany mint a vaj.


Csípős ételek amúgy sem mentek, most meg ha húst sütök annyi borsot öntök rá, hogy égjen utána a szám, de egyszerűen így szeretem.



Aztán még lehetne sorban írni a példákat, de a lényeg talán átjön, hogy ez a korral jár, hogy ahogy az ember felnő akkor alakul ki az ízlése, vagy emberfüggő, hogy felntt korában is azt szereti-e mint gyerekkorában?



2017. szept. 10. 03:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ízek maradnak, csak érzéseid változnak.
2017. szept. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az ízlés változik.
2017. szept. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy gyerekkorban fokozottabban érezzük a z ízeket, ezért nem szeretjük a keserűt, savanyút, csípőset. Amúgy ugyanúgy vagyok mint te :D nem szerettem a csípőset. Most a májkrémes kenyérhez harapom a hagymát, a hegyes erős paprikából egy étkezéshez megeszek egyet. A kolbászból is tüzeset veszem :D
2017. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Változnak.
2017. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ízlés simán változhat, az ízeket én hasonlóan érzem, azt hiszem, bár még csak 4 évtizede élek. Kivéve az édeset, mert módszeresen leépítettem az édesigényemet. Most már nehezen tudnám megenni édességben azt, ami régen.


A keserűt sosem bírtam, most sem, a kávé üresen ivása kizárólag cukormérgezés esetén esik jól s az is a legkevésbé keserű kávé, amiről tudok.


Az érdekes, hogy gyerekként nem szerettem a banánt és a marcipánt, ma pedig nagyon.


Nyilván az is számít, hogy később mit ismer és szokik meg az ember. Amióta ismerem a cukkinit, nem eszem tököt, mert ízetlen hozzá képest. Pedig a tökfőzeléknek nagy rajongója voltam gyerekként... Nem rossz, de a cukkini jobb, akkor is, ha nincs benne rengeteg cukor, ecet meg egyéb ízt adó...


Természetesen sok étel s alapanyag, amiért gyerekként odavoltam, ma is kedvencem, olyan egetverő nagy változás nem történt az ízlésemben. Bár az étrendem drasztikusan megváltozott s máshoz vagyok szokva ma már.

2017. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az ízlésed változik.


De amúgy maguk az ízek is változhatnak. Elég kevés olyan étel és ital van, aminek évtizedek-évszázadok óta teljesen változatlan az összetétele és a gyártási eljárása. Meg úgy egyáltalán az időjárási körülmények és egyebek miatt a különféle ételek összetevői, a gyümölcs, zöldség, gabona, hús mindig kicsit másmilyen ízű, sohasem teljesen egyforma. Ezért főleg a szezonális, de igazából minden kaja íze és minősége évről évre változik, és ez nyilván befolyásolhatja, hogy mennyire ízlik neked.

2018. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!