Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok esetleg segíteni...

Tudnátok esetleg segíteni makrotápanyagok és kcal bevitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1 hónapja fejeztem be a fogyást, vagyis nem teljesen mert maradt azért kg de nem baj ha nem megy le, nem zavar. Szóval jelenleg 1300 kcal a bevitelem súlytartáshoz. Ebbe 100 g szénhidrát van, 30-40 g fehérje és 30 g körül van a zsír. Kicsit jó lenne ha többet ehetnék mert kevésnek érzem pláne hétvégén. Csak nem merek többet enni nehogy hízzak. 163 cm vagyok és 73 kg, 16 kilót fogytam. Mennyire növelhetem max.? Nem nagyon mozgok már, csak fél órát sétálok naponta.

17 éves lány vagyok.

Mennyi az a kcal amit biztosra bevihetek hízás nélkül? Hány g szénhidrát?

Érzem, hogy ez kevés meg egészségtelen mivel hullik a hajam és alig van menstruációm. Fehér is vagyok, mindig azt hiszik beteg vagyok.


2017. szept. 17. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ilyen számokkal mozgás nélkül is 2000 kcalt ettem és lassan fogytam, de lassabb anyagcserénél is sokkal magasabb szokott lenni a súlytartó szint. 45 kilósak sem ennyit esznek, mint te, hanem többet.

Brutálisan kevés kalóriát és fehérjét eszel, a zsír is necces, jó lenne több.


Nincs ilyen, hogy mennyit vihetsz be. Amennyit elégetsz. Senki meg nem tudja mondani, ez mennyi, nem számítható ki, max. hozzávetőleges tippet lehet mondani, normális anyagcseréhez. A 2000 kcal az egészen normális lenne, de nálad valószínűleg kevesebb.


Egyél többet, rendesen, elsősorban ne a kilók érdekeljenek, ha egyszer kezdesz tönkremenni. Nem hiszik, hogy beteg vagy, tulajdonképpen az vagy, több ponton sem bírja a tested fenntartani a normális működését.


Miket eszel? Párszáz kcalt mindenképpen emelj, de jó ételekből. 1300-zal jó étrenden egy normál ember olyan adatokkal, mint te, tempósan fogyna, de nem lennének olyan bajai, mint neked. Igaz, korábban fogytál, nyilván koplaltál, ha még a szerinted súlytartó is koplaláshatár körül van (ez minden embernél más, persze).


Egyél rendesen, komolyan, ne játssz az egészségeddel még tovább.

2017. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!