Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Havi nagy bevásárláskor...

Havi nagy bevásárláskor milyen ételeket vegyek? (Spórolás)

Figyelt kérdés

Hárman élünk egy lakásban. Nem vet fel minket a pénz (valaki még állást keres, elmegy a pénz lakbérre, rezsire, bérletre stb). Szeretnék okosan bevásárolni a konyhába/hűtőbe. Mit érdemes venni, amiből jól lehet lakni, de nem észvesztően drága?


Szoktunk venni tojást, mert könnyen készíthető és kellhet bármibe. Szoktunk venni tésztákat és rizst. Zöldségeket, mint például paradicsom, burgonya. Természetesen mindig veszünk tejet és kenyeret.(Bár ez inkább elfogyott, akkor menjünk venni alapon megy) Legutóbb vettünk gyors fagyasztott húst(ilyen tizenöt perc alatt megsüthető ripropra gondolok), mert úgy gondoltuk az finom és elég lesz valameddig, de hamar elfogyott és nem is annyira olcsó, mintha hozzávalókat vennénk valamihez.


Szóval a kérdésem az lenne (ennyi szószaporítás után), hogy mit érdemes megvásárolni egy hónapra? Olyan ételek, hozzávalók, amikből egy ideig lehet készíteni olyan ebédet/vacsorát, amitől jól is lakik az ember (és nem csak azt gondolja, hogy oké találtam valamit enni) Ti mit szoktatok venni a kamrába nagy bevásárláskor? Mi az, ami mindig jó, ha van a konyhában?


Nyugodtan írjatok több mindent és akkor abból is tudok válogatni, hogy mennyit engedhetünk meg magunknak. Válaszokat előre is köszönöm szépen!



2017. szept. 19. 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Nekem nem természetes a tej és a kenyér, én soha, még kivételesen sem veszek ilyesmit :)

Zöldség, rizs, krumpli, tojás, olajos magvak, némi liszt, amióta nem nullán vagyunk gluténfogyasztással, persze fűszerek és szükséges kis luxusok (az ár miatt kevés sajt, viszont igen sok holland kakaó, elvileg lehet nélkülük élni, de nem akarunk). Ez nekünk elég, illetve néha gyümölcsöt is veszünk, de annak a zöme a kertből vagy vadon szedve van. De a banánt nagyon szeretjük.


A hüvelyesek olcsó, tartalmas, kalóriadús cuccok, azt ajánlom. Húsban nem tudok tanácsot adni, mivel az nálunk csak alkalmi házi nyulat jelent, bár tekintve, hogy napokig szuper nyúlpörköltet eszünk 1500 forintnyi nyúlból, nem drága.


A jóllakás egyéni, én zöldséggel sosem laknék jól (max. száraz hüvelyessel), de azért kell. A szezonális és sok mirelit zöldség igen jó árban van. Én többféle nyers zöldséget igénylek, ha tél végén drága, akkor max. keveset eszem belőle, de zöldpaprika akkor is kell :D Rengeteg drága alkatrészem van, de olyan, amiből kevés kell és nagyon jól beosztom, így megéri. Jóllakni, mennyiséget enni az olcsóbb, de értékes, tartalmas, finom ételeket használom. Kalóriának a zsír is ott van, elég könnyű a napba pluszban elhelyezni pár dekát.

2017. szept. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Főzelékek: borsó, lencse, krumpli, zöldbab... rá tojás, virsli,pörkölt vagy fasírt. Ezek olcsók, a pörköltből ha naggyobb adaggal főztök egyik nap szavgatok hozzá nokedlit másiknap a maradék feltét főzelékre, ugyanígy a fasírttal. Tojás, liszt, alap fűszerek, zöldség, margarin/vaj, tej, sajt, felvágott, rizs, tészta-->ezek jók ha vannak otthon.

Olcsó, gyors kaja még/ bolognai, chilis bab.

2017. szept. 19. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Az elsőre ne hallgass, mert csak egy divatot követ.

Függ attól, hogy van-e fagyasztótok?

Az alapvető élelmiszerekből mindig van itthon: Liszt, rizs,cukor, búzadara, tészták,burgonya, tartós tej, tojás, zsír a főzéshez, olaj a bő olajban készülő ételekhez, mirelitek, élesztő, sütőpor. Húst mindig nagyobb adagot veszek és otthon kiadagolom. Pl. megveszek egy egész tarját. Abból lesz 10-15 szelet, a leeső részekből apróhús, a csont jó levesnek.

Kenyeret itthon sütök a sütőben. De mindig van a fagyóban muffin, bukta, pogácsa is.

2017. szept. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom az előre elkészített cuccokat, mert jóval drágább, mintha otthon csinálnád meg.


Szerintem a tésztaételek és a főzelékek a legolcsóbbak, viszont nem lehet mindig ezeket enni. Elindulnék a rakott dolgok felé is, pl. rakott krumpli házi tejföllel. Nem vetném meg a hagyományos magyar konyhát sem, mint krumpli/csirke/gomba paprikás, pörköltek, de hiszem, hogy egy jó jókai bablevest is olcsón meg lehet úszni. Én azért néha-néha mondjuk vasárnapi ebéd keretében beszúrnék valamilyn színhús ételt legalább egy rántott húst.

2017. szept. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A másik, hogy a zöldségeket a piacon venném meg. Nálunk drasztikus a különbség a bolti árhoz képest.
2017. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

AHogy többen is írták, száraztészta, rizs, krumpli (ha tudod tárolni, akkor megéri nagyobb mennyiséget is), kenyér/zsömle/kifli - ezeket le lehet fagyasztani és sütöben vagy mikróban kiolvasztani. Ez azért is jó, mert ha "csak" kenyérért ugrasz be a boltba, akkor is általában még valamit veszel mellé tapasztalat szerint.

Emellett megéri akciósan nagyobb darab húsokat venni, mert ezeket otthon feldarabolva, elökészítve le lehet fagyasztani és bármikor tudsz belöle valamit készíteni.

Félkész- illetve készételeket nem érdemes venni, mert aránytalanul drágák, inkább otthon készíts el nagyobb adagokat egy-egy kajából (pl. pörkölt, fasirt) és adagonként lefagyasztva gyorsan tudsz belöle valamit készíteni.

Zöldségeket olyanokat vegyél, aminek szezonja van, ezeket többféle módon tudod elkészíteni.

2017. szept. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Én kicsit máshonnan közelíteném meg az a spórolás és olcsó ételek elkészítését vagy beszerzést. .Számold ki, hogy egy napra mennyi pénz jut és azt is, hogy napig kell ezt a pénzt beosztani. A napi pénzt szorozd meg a napok számával. A kijött összegből tervez heti menüt. A menüdet, úgy tervezd meg, hogy nézd a boltokban, ami hozzád közel van az akciókat és az alapján vásárolj. Piacra délután zárás előtt menj és a kofáktól a kicsit sérültebb maradék zöldségeket fél áron meg tudod venni. Ezeket a kis hibáitól még bármire felhasználhatod. Sokkal könnyebb így beosztani a pénzt. Sokat tudsz spórolni, pl. ha olyan leveseket, készítesz amik tartalmasak ezeket 2 napra főzhetted. Gulyás, ragú levesek, stb.. Szárnyas aprólékot is vehetsz, de jobban jössz, ki ha egy egész csirkét veszel, és te magad darabolod fel. Egy egész csirkéből 4-6 féle étel készülhet. Leves, pörkölt, rántott hús, sült… a darált húsos ételek is elég laktatóak egy jó töltött káposzta, bolognai, rakott kel. A tésztafélékből ilyenkor inkább az olcsóbb megoldás, ha kelt tésztákat készítesz pl. egy jó tartalmas leves mellé bukta, fánk, stb.… Vagy pl. a gombócok is jó választás ilyenkor lekváros, diós, szilvás. A májas ételeket is olcsón kilehet hozni.

. A boltokban keresd a sárga címkés közeli lejáratú árukat. az, ha húst veszel, így akkor tedd fagyasztóba felhasználásig. Nagyon jó dolgokat lehet kifogni ha, van valami ünnep és nincs nyitva 1-2 napig a bolt akkor este zárás előtt kell menni 3-4 órával. Mert ilyenkor az akciós ládát tele pakolják minden jó cuccal. Ilyenkor feláron juthatsz hozzá élelmiszerekhez húsok, zöldségek stb.. A másik, hogy túlköltekezés ellen készpénzt vigyél magaddal a bankkártya helyett.

2017. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Szokott akciós csirke comb lenni abból több kilót veszek és kis adagokban lefagyasztom. Mivel férjem dolgozik mezőgazdaságban egy kis magocskákkal és glutén mentes étrenden nem lenne ereje dolgozni.
2017. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én alapelveim:

1. nem napra számolok keretösszeget, hanem az egyes adag ételeket számolom ki, amennyivel jóllakunk. Így jöttem rá, hogy az egyik legdrágább étel a túrós csusza :D :D

Magyarul egy főzés alkalmával összeadod az összes megvett hozzávalót, majd megnézed, hányszor ettetek belőle. Ez azért jó, mert mindenki mással lakik jól. Jó kis hosszú listám kerekedett ki belőle, és utána mindig ez alapján terveztem a menüsort. El is jutottunk a következő elvhez:

2. menüsor előre tervezése: reggeli, ebéd, vacsora (nasi). A kamra és az akciók, valamint a piac kínálata alapján.

3. Piac: mindent ott veszek, amit csak lehet.

4. Szezonális termékeket használok csak: magyarul télen nem eszek epret, paprikát, uborkát.

5. Hörcsög módszer: ha adott a pince, fagyasztó, akkor amikor a legolcsóbb valamilyen alapanyag, akkor betárazok belőle.

6. Minőség: hacsak tehetem, minőségi alapanyagokat vásárolok, még ha drágább is, mert hosszútávon kifizetődőbb. Miért? Vallom, hogy azzá válsz, amit megeszel. Szemét, élelmiszernek csúfolt kajákból az emberi test nem profitál, csak legyengül, aminek betegség, alacsony terhelhetőség, munkabírás a következménye. (pl. nem veszek margarint, Hulalát, (fél)készételeket, gyenge minőségű húsárukat, "ál"kajákat - frissföl, Könnyű és finom (ami nem joghurt), ilyen-olyan löncshús, vagdalt... sorolhatnám)

Húst sem veszek multiban, csak háznál, vagy megbízható hentesnél. A bolti csirke például felére összesül, úgy felfújták vízzel. A háztáji minimálisan, ráadásul sokkal laktatóbb, ízesebb, tápanyagtartalmát tekintve ég és föld a különbség.

2017. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem vagyok pénz szűkében de milliomos sem vagyok, viszont egy jó tanácsot adnék: Gondold végig az egész életed és úgy spórolj, ne csak arra hogy mennyi a kaja ára és mennyire laksz jól vele.


pl. Lehet hogy az előre legyártott fagyasztott dolgok drágának tűnhetnek de ha mindent beleveszel még olcsóbbra is kijöhet: nem kell olaj a sütéshez (az olaj amúgy is drága), mivel ezek panírjában már van olaj így sütőben is pont olyan ropogósra sülnek. Nem kell megvenni a tojást, lisztet, zsemlemorzsát (ennél az ételnél nem jelentős mert a tojás elfogy, de rávilágítanék hogy ha valamihez pl. 1 deci tej kell, de csak literesben lehet kapni akkor ne azt vedd hogy 1 deci kellett, hanem hogy megvettél egy liter tejet amit amúgy nem vettél volna meg), ugye a panírozáshoz koszolni kell rendesen nem csak rátenni egy tepsire és az olajban sütés is koszol, ezt el kell mosni vízzel és mosogatószerrel ami pénzbe kerül. Szóval a tanács az lenne hogy mindent gondolj végig és úgy állapítsd meg valamiről hogy olcsó, ne úgy hogy mennyi az ára magának az ételnek.


Olcsók szerintem így tehát:

Zöldségek, gyümölcsök amiket nyersen lehet enni: leöblíted, megeszed, kész, nem volt plusz költség

pizza: lényegében liszt, kis olaj, só, élesztőpor, kis paradicsompürével megkenve zölségekkel megrakva esetleg csirkesonkával, kukoricával (ebből mindig fagyasztottat veszek mert abból ha csak egy marék kell akkor annyit használok, de pl. konzervnél az egész konzervet el kell használni ha kinyitom mert megromlik). Szóval a pizza napokig eláll és jól szállítható suliba/munkába.

emellett még marha olcsó a krumpli, répa, hagyma, paradicsom, paprika: ha nem is teszel hozzá semmit már egy jó vega curryt ki lehet hozni belőle fűszerezéssel.

2017. szept. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!