Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy 2-3 literes szódásszifonna...

Egy 2-3 literes szódásszifonnal hogy kell szódát készíteni? Egy patron csak egy literhez jó elvileg. (Hülye vagyok)

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám és a padláson találtunk több, szerintem 50 éves szódásszifont is és elkértem egyet, mert amúgy is szoktunk fröccsözni barátaimmal. (De otthon ez inkább bor+szénsavas ásványvizet jelentett eddig)


De gőzöm sincs (nulla, egyáltalán semmi), hogy ezek hogy működnek. A YouTube-on megnéztem egy 2 perces videót

https://www.youtube.com/watch?v=QhRXoerY8lw

És rájöttem a dolgokra, de arra még nem, hogy hogyan lehet egy nagyobb méretűt elkészíteni.


Azt írja 1 liter szódavízhez kell 1 patron. De hogy csináljam meg, hogy kiveszem a patront? Azt mennyi idő után kell? Lehet? Félek valamilyen túlnyomásos robbanástól, vagy ilyesmitől. (Bocs, ha hülyeséget írok.) Egy 2 vagy 3 literes szifonhoz hogy csatlakoztassam a második vagy harmadik szifont? Mennyi idő teljen el kettő között? Csak simán csavarjam ki, aztán rakjak bele egy újat ugyanúgy?


21/f


2017. szept. 28. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán tekerj bele hármat. Egy szódásszifon nem pokolgép.
2017. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.

Szóval betekerek egyet, aztán hallom a ciccegést és utána mondjuk elég, ha várok 2 percet, kitekerem és tekerhetem be a következőt?

2017. szept. 28. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja.
2017. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2 literes szifonba 2db, 3 literesbe meg 3 patron kell, a patront meg 1-3 perc várakozás után ajánlott cserélni, nekem egyliteres van mindennapi használatban bár, már nem sokáig mivel megszűntetik a visszaváltható patronokat.
2017. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!